Tallinna ametite liitmise tulemusel kaotab töö mitu senist juhti

{{1592373660000 | amCalendar}}
Foto: Priit Mürk/ERR

Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart tutvustas teisipäeval linnavalitsuse liikmetele reformikava, millega linna juhtimisstruktuuri põhjalikult uuendatakse ning välja vahetatakse mitme ameti senised juhid.

Linnapea selgituse kohaselt on muutusi linna juhtimisstruktuuris oodata juba lähiajal.

Esmalt tuleb Kõlvarti sõnul üle vaadata kultuuriameti, haridusameti ning spordi- ja noorsooameti tegevus. "Nende ametite tegevus tuleb üle vaadata ja see tähendab ka struktuurimuutusi," ütles Kõlvart ERR-ile.

Veel loetles linnapea, et eraldi ametina kaotatakse linnaarhiiv. Selle töö sisu küll ei muutu, kuid arhiiv hakkab olema osakond linnakantselei koosseisus. Tegevuse lõpetab ka energiaagentuur, mille funktsioonid lähevad strateegiakeskuse alla.

Milliseid ameteid konkreetselt liita plaanitakse, Kõlvart veel ei avaldanud. "Esialgne projekt on olemas, milliseid ameteid liita, kuid me peame tegema enne veel põhjalikuma analüüsi. See on nii värske, et inimesed peavad sellega enne tutvuma."

Liidetavate üksuste juhtide leidmiseks korraldab linn konkursid. Vanadest juhtides platsi päris puhtaks lüüa pole kavas, ent Kõlvarti eemärk on tuua linnavalitsusse uusi inimesi koos uute kogemuste ja kontseptsioonidega.

"Loodetavasti juhtide vahetus toob kaasa doominoefekti, nii et ülevalt alla muutub suhtumine ja see mõjutab ka allasutuste tööd."

"Me oleme juba teinud operatiivseid kokkuhoiusamme, mis puudutavad selle aasta eelaarvet, jooksvad kokkuhoiumeetmeid on tehtud 3,5 miljoni euro ulatuses," rääkis Kõlvart, lisades, et nüüd on käes hetk, kus tuleb linnasüsteemi kaasajastada, kuigi sellega saadakse ka kokkuhoidu.

Kokkuhoid 2,5 miljonit eurot

Esialgsel hinnangul annavad ümberkorraldused juhtimisstruktuuris kokkuhoidu ligikaudu 2,5 miljonit eurot aastas, ütles Kõlvart kolmapäeval linnavalitsuse pressikonverentsil.

Milliste asutuste juhid töö kaotavad, ei soostunud Kõlvart kolmapäeval täpsustama. "Mis puudutab nimesid, siis kui meil oleks plaan koondada või lahti saada konkreetsetest inimestest, ei hakkaks ma välja mõtlema keerulist skeemi, et lahti saada kahest-kolmest juhist," märkis ta.

Linnaasutuste reorganiseerimise ettevalmistuste protsess algab pärast suvepuhkuste aega augustis. Septembri alguseks on kavas valmis jõuda vajaliku eelnõuga, et Tallinna volikogu saaks ametiasutuste reorganiseerimise üle otsustada. Tallinna linnaasutuste uus struktuur hakkab kehtima hiljemalt aasta lõpust, teatas linna pressiteenistus.

2019. aastal analüüsiti Tallinna kui organisatsiooni toimimist ning toodi välja ettepanekud linna juhtimiskvaliteedi tõstmiseks ja organisatsiooni muutmiseks.

Esimeste muudatustena liideti 2019. aastal kommunaalamet ja keskkonnaamet, 2020. aasta kevadel lõpetati linna hallatava asutuse Tallinna Kalmistud tegevus, mille ülesanded anti üle linna hallatavale asutusele Kadrioru Park.

Järgmiste muudatustega alustati juunis 2020, kui linnavalitsus esitas linnavolikogule otsuse eelnõud, millega lõpetatakse SA Tallinna Arendus- ja Koolituskeskus, SA Tallinna Televisioon, SA Lutreola ning AS Termak liidetakse Tallinna Linnatranspordi AS-ga.

2021. aasta jooksul on kavas ellu viia hallatavate asutuste ümberkorraldused.

Aini Härm: kui linnapea peab seda vajalikuks, ju siis on õige

Tallinna kultuuriameti juhataja Aini Härm ütles kolmapäeva lõunal ERR-ile, et temaga pole linnapea Kõlvart veel suhelnud ning seetõttu ei oska ta öelda, kas kultuuriamet ja tema ametikoht jäävad alles või mitte.

Kõlvarti sõnul analüüsitakse spordi- ja noorsooameti, kultuuriameti ja haridusameti ülesandeid ning valdkondade suuremaks sidustamiseks töötatakse välja konkreetne kava.

Härma sõnul toimub tema teada funktsioonide ümberkorraldamine septembris-oktoobris ning siis tehakse ka põhjalik analüüs. Otsus ametite liitmise või mitteliitmise kohta peaks tulema käesoleval aastal.

Linna juhtimisstruktuuri reformi kohta ütles Härm, et "kui linnapea peab seda vajalikuks, ju siis on see õige".

Härm sattus ajakirjanduse huviorbiiti tänavu jaanuaris, kui 28. jaanuaril saatsid Tallinna linnamuuseumi töötajad linnapea Mihhail Kõlvartile kirja 53 allkirjaga, kus teatasid koostöö puudumisest Tallinna kultuuriametiga. Abilinnapea Vadim Belobrovtsev ütles toona, et Härma tööga on linnavalitsus üldjoontes rahul. "Teiste asutuste juhtidel minu teada ei ole kultuuriametile või konkreetselt Aini Härmile etteheiteid olnud, vähemalt mina pole neid kunagi kuulnud," märkis abilinnapea.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi, Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: