Samost ja Sildam: Kõlvart teeb ilma plakatiteta valimiskampaaniat

Tallinnas on alanud valimiskampaania veidi rohkem kui aasta pärast toimuvateks kohalikeks valimisteks ning linnapea Mihhail Kõlvart (Keskerakond) on teinud nii mõnegi populaarse käigu, rääkisid Vikerraadios ajakirjanikud Anvar Samost ja Toomas Sildam.

Lisaks Kõlvartile on oma kampaaniaga alustanud ka reformierakondlased oma linnapeakandidaadi Kristen Michali juhtimisel ja sotsid Raimond Kaljulaiu isikus, kuid Kõlvart on ainuke, kelle võimuses on praegu ka midagi reaalselt muuta, märkisid Samost ja Sildam.

Samosti sõnul on Kõlvart talle omasel rahulikul, aga kindlakäelisel moel esiteks ümber korraldamas linnavalitsust, teiseks lükkamas sahtlisse taristuprojekte, mis pole majanduslikult põhjendatud.

"Kõlvart saab linnavalitsuses teha kahte asja: isiklikke valikuid – enam-vähem viimane hetke enne valimisi – ta saab edutada inimesi, kes talle on olulised, kes on tema toetajad või professionaalsemad, uuenduslikumad. Mulle tundub, et Savisaare-aegsete juhtide väljavahetamine on ka Tallinna maksumaksja ehk valija huvides," märkis Samost.

Teisalt lahendab Kõlvart linnavalitsuse eesotsas suuri liiklusprojektide küsimust. "See on tuntud Kõlvarti leib: ta on nõus tegema asju, mis lähevad vastuollu suure huvigrupiga või arendajate huvidega. Estonia tunneli projekti sahtlissepanek on samast seeriast – kui väga jõulist põhjendust või raha pole, jätame tegemata ja teeme muid asju, mis on võib-olla olulisemad," rääkis Samost.

Kõlvarti käekirja kohta tõi ta näiteks Reidi tee, mille vajalikkuses praegu enam tõenäoliselt keegi ei kahtle. "Reidi tee kohta tulevad inimesed ja ütlevad mulle, et issand jumal, see on üldse kõige parem asi, mis Tallinnas on juhtunud ja jumal tänatud et sinna kõik need huvitavad ettepanekud sisse ei läinud, mida tegid Reidi tee vastased. Iseenesest huvitav idee oleks võtta mõni toonane aktivist, temaga tee läbi käia ja küsida, kas siis on nii kole," rääkis Samost.

Saatejuhtide hinnangul teeb Kõlvart plakatiteta valmiskampaaniat, ning teeb seda nii, et see võib poliitilise kasu kõrval tuua positiivset ka linnaelanikele.

Sildami hinnangul tähendab see, et Kõlvart leiab pealinnast tõenäoliselt uusi valijaid. "Ta teab väga hästi, et ta kõnetab Tallinnas mitte ainult Keskerakonna tuumvalijat, venekelset valijaskonda, vaid ka päris paljusid eestikeelseid valijaid," märkis Sildam.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: