Tallinn viib veel rattateid bussiradadele

Jalgratturid võivad edaspidi Tallinna südalinnas sõita bussirajal.
Jalgratturid võivad edaspidi Tallinna südalinnas sõita bussirajal. Autor/allikas: ERR

Kui Kaubamajast Viru väljakuni on juba teemärgistused tehtud, siis praegu valmistatakse ette ka sarnaste ühisradade loomist Narva ja Pärnu maanteele.

Tallinn lubas jalgratturid esmalt bussirajale Estonia puiesteel ja Pärnu maantee alguses.

Järgmiseks on linnavalitsusel plaanis lubada jalgratturid bussirajale Narva ja Pärnu maantee alguses Viru ringi piirkonnas ning Pärnu maanteel Jaani kiriku piirkonnas. Sama võimalus luuakse ka Toompuiesteel Balti jaama ja Skoone bastioni piirkonnas.

Abilinnapea Andrei Novikovi sõnul on eesmärgiks luua kesklinna täiendavad võimalused jalgrattaga liiklemiseks ja ruumipuudus ei luba spetsiaalseid jalgrattateid rajada.

"Jalgratta ja ühistranspordi ühiste sõiduradade loomine on võimalik üksnes südalinnas kohtades, kus ruumi teiseks lahenduseks ei ole ning ühissõidukite reaalne keskmine sõidukiirus on võrreldav jalgratturite sõidukiirusega. Südalinn on Tallinna üks keerulisemaid piirkondi, kus on ajalooliselt välja kujunenud kindel tänavavõrk ning seetõttu on siin ka ideaalselt toimivaid lahendusi sageli võimatu või väga keeruline leida," põhjendas Novikov.

Tõukerattaga tohib endiselt sõita vaid kõnniteel.

Jalgratturite bussiradadele lubamist on kritiseerinud näiteks Tõnis Savi, kes on Tallinna rattastrateegia üks autoritest.

Punase joonega on tähistatud tänavad, kus jalgratturid lubatakse tänavu bussiradadele. Autor/allikas: Tallina linnavalitsus

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: