Kaljulaid: linnameedia mõju Keskerakonna reitingule on ülisuur

Raimond Kaljulaid.
Raimond Kaljulaid. Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Sotsiaaldemokraatide Tallinna piirkonna juht Raimond Kaljulaid ei pea Tallinna kesklinnas Estonia puiestee tunnelist loobumist katastroofiks. Suurhaigla ehitusega tuleks, aga tema hinnangil edasi minna. PBK-lt saadete tellimine on Kaljulaidi sõnul aga Keskerakonnale elulise tähtsusega.

"Selle ärajäämine kindlasti ei ole mingi katastroof. Ma arvan, enamik tallinlasi ootab linnalt palju enam seda, et linn tegeleks täna olemasolevate tänavate kordategemisega," kommenteeris Kaljulaid ERR-ile.

Kaljulaid märkis, et Tallinn panustab väga palju raha just kallitesse üksikprojektidesse, ent samal ajal igapäevasteks asjaajamisteks kasutatavad tänavad on tihti raskesti läbitavad, ebaloogilised, halvasti korraldatud või halvas seisukorras.

Suurhaigla projektiga edasi minemist peab Kaljulaid aga väga oluliseks.

"Kui ma oleks linnavalitsuse liige,siis ma teeksin kõik, et see liiguks edasi. See oleks ka valitsuse jaoks prioriteetne projekt. Selles valguses ma arvan, et see kriitiline hoiak, mis Tallinn on viimasel ajal võtnud riigi suhtes, ei ole väga tark. Tallinna-sugusel suurel linnal ei ole võimalik suuri asju ära teha ilma riigi abita," kommenteeris Kaljulaid.

Saadete tellimist PBK-st nimetas Kaljulaid sisuturunduseks, mis aitab Keskerakonda valimiskampaanias.

"Ma arvan, et PBK-lt saadete ostmise taga on puhtalt strateegiline kalkulatsioon, mis on seotud kohalike valimistega. See tehakse ära sellepärast, et Keskerakond hindab, et ilma selleta ei ole neil võimalik Tallinna linnavolikogus oma enamust hoida," sõnas Kaljulaid.

"Ma arvan, et ka erakonna esimees Jüri Ratas hindab, et ilma selleta ei ole tal võimalik peaministrina oma reitingut hoida sedavõrd kõrgel, et tema jätkamine valitsusjuhina oleks üldse õigustatud," lisas Kaljulaid.

"Tallinna linnameedia mõju Keskerakonna reitingule on ikka ülisuur ja kui sellega peaks midagi juhtuma, siis see reiting kindlasti ka kukuks ja seda nad ei saa endale lubada," ütles veel Keskerakonna liikmena seal valimiskampaaniaid planeerinud Kaljulaid.

Kaljulaid ei soovinud öelda, kas ta sooviks eelseisvatel kohalikel valimistel Tallinna linnapeaks kandideerida.

Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart (KE) tunnistas ERR-ile antud intervjuus, et Estonia puiestee tunneli projekt on linna jaoks liiga kallis ning juhul, kui eurorahasid ei saada, tuleb loobuda ka Tallinna haigla ehitamisest. Samas jätkab Tallinn PBK-lt saadete tellimist.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: