Nordica ootab jätkuvalt Euroopa Komisjonilt riigiabi luba

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Nordica lennuk. Autor/allikas: Nordica

Nordica ootab Euroopa Komisjonilt jätkuvalt riigiabi luba, et riik saaks lennufirmat 30 miljoni euroga toetada. Ministeerium on palunud Komisjonilt loaga tegelemisel ka võimalikult kiiret tagasisidet.

"Oleme omalt poolt Euroopa Komisjonile vajalikud materjalid saatnud ja täpsustanud neid nagu Komisjon seda palus," ütles majandusministeeriumi kommunikatsiooninõunik Taavi Audo ERR-ile.

Ministeeriumi teatel palus riik veel esmaspäeval saadetud kirjas Euroopa Komisjonilt ka võimalikult kiiret tagasisidet.

Eesti riik alustas Euroopa Komisjoniga sel teemal konsultatsioone 4. juunil. Valitsus otsustas Nordicas aktsiakapitali 30 miljoni euro võrra suurendada juba aprilli lõpus, küll aga alustati siis välja selgitamist, kas tegemist oleks ebaseadusliku riigiabiga.

Ministeeriumi teatel on protsess on aegavõttev, kuna Euroopa Liidus on lennundusele riigiabi andmine väga reguleeritud ning erakordne, ning rahvusvaheline lennundus toimib turutingimustes. Vahepeal on ministeerium vastavalt Komisjoni soovidele paar korda riigiabi taotlust ka täpsustanud.

Nordicas aktsiakapitali suurendamise tingimuseks on Nordic Aviation Group AS-i, Regional Jet OÜ ning Transpordi Varahaldus OÜ ühendamine. Lisaks peab Nordica esitama plaani Tallinnast lendude taastamiseks.

Riik soovib ka Nordica tütarfirmas Regional Jet osta välja Poola LOT-i 49-protsendilise osaluse. Majandus- ja taristuminister Taavi Aas on varem öelnud, et riik plaanib osaluse välja osta vähem kui miljoni euroga, lõplik summa selgub läbirääkimiste käigus.

Estonian Air lõpetas tegevuse 2015. aastal pärast seda, kui selgusid Euroopa Komisjoni uurimise tulemused, mille kohaselt andis Eesti Estonian Airile ebaseadusliku riigiabi.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: