Tallinnas alustab tööd abipolitseinike taktikaline rühm

Tallinnas alustavad tööd abipolitseinikud, kes liituvad politsei- ja piirivalveameti Põhja prefektuuri värskelt loodud taktikalise suuna rühmaga.

Taktikalise rühma abipolitseinikud hakkavad tegutsema spetsiaalselt neile loodud kahes 35-liikmelises rühmas. Lõuna prefektuuri moodustatakse samasugune abipolitseinike taktikalise suuna rühm.

Siseminister Mart Helme selgitas, et need abipolitseinikud on vabatahtlikud, kes saavad tulevikus põhjaliku väljaõppe, et olla valmis vajadusel kohe reageerima.

"Eriolukord näitas meile selgelt, et meil on vaja luua kriisireserv töökätest, mida saaks vajadusel iga kell kokku kutsuda ja olukorra lahendamiseks rakendada. Abipolitseinike kaasamine kriisireservi tähendab suuremat valmisolekut võimalikeks tulevasteks kriisideks või suuremat politseilist ressurssi vajavate olukordade lahendamiseks," ütles Helme.

Põhja prefekt Kristian Jaani rääkis, et abipolitseinikud panustavad palju turvalisuse tagamisel nii kogukonnas kui ka suuremate sündmuste puhul ning neist oli palju abi eriolukorras.

"Täna moodustatud rühma abipolitseinike väljaõpe võimaldab neil täita politseinike kõrval vajadusel selliseid ülesandeid, mida seni on politseiametnikud üksi teinud. See olukord on uus ja huvitav nii politsei kui vabatahtlike endi jaoks," rääkis Jaani.

Abipolitseinikud jäävad selle juures jätkuvalt politsei abiliseks ega astu politseiametnike asemele. Kriisireservis olijad jätkavad vastavalt olukorrale ka tänavatel patrullimisega ja avaliku korra tagamisega.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: