Juunis läbis Tallinna lennujaama 25 103 reisijat

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Tallinna lennujaama kommertsdirektor Eero Pärgmäe Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Juunikuus läbis Tallinna lennujaama 25 103 reisijat, mis moodustab kaheksa protsenti eelmise aasta juunikuus teenindatud reisijate mahust. Võrreldes maikuuga läbis lennujaama 14 580 reisijat rohkem.

Kui juuni alguses oli Tallinnast avatud kaksteist lennuliini, siis nüüdseks on see number jõudsalt kasvanud. 3. juuli seisuga on avatud 19 liini, lähipäevil on kindlalt lisandumas veel neli liini, ütles lennujaama kommertsjuht Eero Pärgmäe.

Juuli keskelt peaks Pärgmäe teatel taastuma ka LOT lennud Varssavisse ning 11. juulil lisab Air Baltic Malaga lennud. 1. juulil avasid ka Novatours ja TEZ tours selle suve esimese tšarterlennuliini Kreekasse ning lennujaam loodab, et juulis algavad ka puhkuselennud Bulgaariasse.

"Täna näeme, et lennud on taastunud veidi kiiremini, kui me seda esialgu prognoosisime ja usume, et augustikuuks võiks liinide arv olla juba 30 ringis. Põhiküsimus saab olema, kuidas taastub nõudlus ehk inimeste soov reisida ja sellele küsimusele loodame vastuse saada juba lähinädalatel," ütles Pärgmäe.

Juunis toimusid otselennud kolmeteistkümnel liinil, millest kõige rohkem lennati Frankfurti, Amsterdami ja Riiga. Üle poole reisijatest teenindas Air Baltic, kes pakkus lennuühendusi kaheksasse erinevasse sihtkohta. Juunis toimus kokku 1639 lennuoperatsiooni, mis teeb keskmiselt 54 maandumist ja õhkutõusu päevas.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: