Lukas lubaks suurüritustele kuni 3000 inimest

Foto: Siim Lõvi /ERR

Kultuuriminister Tõnis Lukas teeb valitsusele ettepaneku tõsta suurürituste külastajate piirarv alates 15. juulist kuni 3000 inimeseni.

Lukas rääkis ERR-i veebisaates "Otse uudistemajast", et selle piirarvu rakendamine siseruumides sõltub siiski ruumi suurusest ja kindlasti tuleks ka edaspidi järgida 50-protsendilise täituvuse reeglit. Kõiki sanitaaritingimusi järgides võiks tema hinnangul olukord normaliseeruda 31. augustiks, mil võiks ühtlasi loobuda kõigist piirangutest.

Ettepaneku tegemist ajendas korvpalliliidu pöördumine seoses Saku Suurhallis toimuva Balti Keti Karikaga. Nii selle kui ka teiste suurte spordiürituste toimumist peab Lukas Eestile olulisteks kultuurisündmusteks, mis näiteks Rally Estonia näol ligikaudu 2500 episoodilist töökohta loob.

Ühtlasi soovitas Lukas külastada sel suvel kontserte ja festivale ning kiitis ürituste korraldajate hoolikat tööd ohutuse tagamisel.

Rahvusooper Estonia ja selle pikaaegse juhi Aivar Mäe ümber lahvatanud skandaalil peatudes tõstis Lukas esile Mäe panust Eesti kultuuri. "Ma arvan, et tal on potentsiaali Estoniat vedada ka tulevikus," märkis Lukas, kuid lisas, et uurimine ja küsitlemine alles käib ning õiglus sünnib suure töö tulemusel.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: