Lukas vihjas poliitilisele konkurendile kui ühepäevaliblikale

Foto: Siim Lõvi /ERR

Kultuuriminister Tõnis Lukase (Isamaa) sõnul loodab ta, et vaatamata Isamaa langevale toetusele eristavad valijad neid kui pikaajalist ja soliidset jõudu ühepäevaliblikatest.

Valitsusse kuuluva Isamaa toetus langes juunis valimiskünnise alla jäävale kolmele protsendile, selgus Turu-uuringute AS-i üle-eestilisest tuhande vastajaga küsitlusest.

Isamaa esimees Helir-Valdor Seeder ütles Isamaa madalat reitingut kommenteerides, et Isamaa lahendused ühiskonna arendamisel jäävad tihti äärmuslike valikute varju ja ei torka silma.

Lukase ütles kolmapäeval ERR-i veebisaates "Otse uudistemajast", et Isamaa ei saa vaatamata EKRE agressiivsematele loosungitele "propagandaheitluses närve kaotada".

Lukase sõnul peab ta rahvuslikku poliitikat, mida juhivad nii Isamaa kui EKRE, Eestile vajalikuks, ent tuletas meelde, et Isamaa on suunatud ka innovatsioonile.

"Meie puhul on teise poolena nähtud seda innovatiivsust. Ja nüüd osa kriitikuid ütlevad, et Isamaa ei ole enam arengule suunatud. Tegelikult on, me oleme säilitanud nii innovatiivsuse kui selle rahvuslikkuse, ja need kriitikud, kelle hulgas ma näen väga tihti ka sotsiaalmeedias justkui praalitakse või uhkustatakse pisut sellega, et oi, seni ma olen Isamaa poolt hääletanud, aga nüüd enam kunagi mitte," rääkis Lukas.

Erakonna populaarsuse langemist tunnistades ütles ta: "Jah, tõesti, paljud (valijad) on pettunud. Me peaksime nad tagasi võitma, aga nad peaksid aru saama sellest, et üldises rahvuslikus poliitikas on ühepäevaliblikad ja (teisalt) on pöördumatu, rikkumatu trend, mida hoitakse rahulikult ilma praalimata".

Lukas nõustus saatejuht Indrek Kiisleri tähelepanekuga, et seni soliidset ja rahulikku joont hoidnud Isamaa on viimase paari nädala jooksul pead tõstnud ja püüdnud end rohkem esile tõsta.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: