Sotsiaalministeerium lõpetab strateegiliste partnerite rahastamiseks RTK-ga koostöö ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1594988340000 | amCalendar}}
Foto: Priit Mürk/ERR

Sotsiaalministeerium lõpetab koostöö Riigi Tugiteenuste Keskusega (RTK) strateegiliste partnerite rahastamiseks ning toob selliste toetuste korraldamise tagasi sotsiaalministeeriumi valitsemisalasse, ütles sotsiaalminister Tanel Kiik.

Vastav otsus tehti selleks, et organisatsioonidele oleks tagatud järjepidev rahastamine, ütles Kiik reedesel pressikonverentsil.

"Me ei pane Riigi Tugiteenuste Keskust (RTK) sellisesse olukorda, kus peab otsustama, millise ministri sõna maksab," ütles Kiik ja lisas, et ka MTÜ-d ei tohiks jääda kahe tule vahele.

Praegu ärajäänud maksed tehakse Kiige sõnul lähimate tööpäevade jooksul.

Uute maksete konkreetne katteallikas veel kindel pole, ütles Kiik, kuid lisas, et selle leidmisega on ka aega. Ilmselt tehakse edasised maksed Kiige sõnul sotsiaalministeeriumi vahenditest.

"Juriidiline vaidlus tooks meile igaljuhul võidu, aga meil ei ole soovi ega vajadust seda protsessi venitada," ütles Kiik vaidluse õigusliku poole kohta.

Kiik lisas, et võrdõiguslikkus on Eestis väga oluline ja selle eitamine on iganenud.

Sotsiaalministeeriumi strateegilistele partneritele makstakse praegu toetust kord kvartalis. Läinud reedel pidid nad saama oma kolmanda osamakse, kuid enne seda jõudis Riigi Tugiteenuste Keskusesse nõudlik kiri, milles rahandusministrit asendav Raul Siem (EKRE) teatas, et kolmele sotsiaalministeeriumi partnerile ei tohi enam raha saata.

Tegemist oli võrdse kohtlemise eest seisvate Eesti Naisteühenduse Ümarlaua, Eesti Naisuurimus- ja Teabekeskuse ja Eesti Inimõiguste Keskusega. Kokku rahastatakse 13 erinevat võrdõigusega seotud MTÜ-d.

 

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: