Tallinki juulikuu reisijavedu langes aastaga poole võrra

Tallinki laev sadamas.
Tallinki laev sadamas. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Juulis vedas Tallink 617 000 reisijat, mida on 50 protsendi võrra vähem kui mullu samal ajal. Samas vedas laevafirma juulis kaks korda enam reisijaid kui juunis.

"Eelmisel aastal samal ajal avaldasime me juulikuu reisijatearvu uue rekordi, sel aastal on mul hea meel, et saame juulikuu osas rääkida vähemalt eelmise kuuga võrreldes rohkem kui kahekordsest reisijatearvu kasvust ning sarnasest reisijatearvust selle aasta jaanuarile ja veebruarile, enne pandeemia algust ja enamuse meie tegevuse ajutist peatamist," ütles Tallink Grupi juhatuse esimees Paavo Nõgene.

Veetud kaubaveoühikute arv vähenes juulis eelmise aasta sama perioodiga võrreldes 2,9 protsenti 29 108 ühikule. Kõige rohkem vähenes kaubavedu Läti-Rootsi ja Eesti-Rootsi liinidel, kus laevaliiklus oli juulikuus ja on endiselt reisipiirangute tõttu eelmiste aastatega võrreldes tunduvalt hõredam. 

Samas kasvas veetud kaubaveoühikute arv juulikuus eelmise aasta sama perioodiga võrreldes Eesti-Soome ja Soome-Rootsi liinidel, vastavalt 2,4 ja 7,1 protsenti.

Juulis veeti reisijate sõidukeid kokku 118 167, mida on 23,9 protsenti vähem kui mullu samas kuus.

Juulis jätkus vähemalt mõningal määral eelmiste aastatega võrreldav laevade opereerimine vaid ettevõtte Tallinna-Helsingi, Muuga-Vuosaari, Paldiski-Kapellskäri ja Turu-Stockholmi liinidel.

Tallinna-Stockholmi ja Helsingi-Stockholmi liinidel oli juulis ja on endiselt laevade opereerimine ajutiselt peatatud ning Riia-Stockholmi liinil tegi laev Romantika vaid neli piiratud mahuga erikruiisi Stockholmi, kus pardale võeti vaid kaup ja Läti ametkonnalt eriloa saanud töö tõttu reisijad.

"Eelolevaks sügistalveks plaane tehes jätkame me samasuguse lähenemisega nagu suveks valmistudes ja valmistame praegusel hetkel ette erinevaid liinide ja liinigraafikute versioone, sõltuvalt pandeemiaolukorra arengutest lähiajal," rääkis Nõgene.

Lisaks ettevõtte tavapärastele liinidele, opereeris Tallink Grupp juulikuus mitmeid uusi ajutisi liine ning tegi kuu jooksul erinevaid erireise, mis aitasid reisijatearvu ettevõtte kõrghooajal ja puhkuste tipphooajal mõningal määral kasvatada. 

Uued ajutised liinid nagu Helsingi-Riia, Turu-Tallinn ja Stockholm-Visby, mitmed erireisid Tallinnast läbi Helsingi Ahvenamaale ja erireis Helsingist Saaremaale, osutusid reisijate seas populaarseks.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: