Lukašenko väitel sepitsesid tema vastased Minskis veresauna

Aleksandr Lukašenko.
Aleksandr Lukašenko. Autor/allikas: SCANPIX/REUTERS/Vasily Fedosenko

Valgevene president Aleksandr Lukašenko väitis teisipäeval, presidendivalimiste eelhääletuse algul, et tema vastased sepitsesid pealinnas Minskis tapatalge.

"Seni ei ole olnud aktiivset sõjapidamist, ei ole olnud tulistamisi... aga katse korraldada Minski kesklinnas veresaun on juba ilmselge," ütles kuuendaks ametiajaks kandideeriv riigipea.

Ta väitis ka, et tema vastased kasutavad valijate agiteerimiseks "miljardidollarilisi ressursse".

Valgevenes vahistati läinud nädalal 33 väidetavat Vene palgasõdurit, kes süüdistuste järgi olid missioonil riiki destabiliseerida.

Presidendivalimiste eelhääletus algas Valgevenes teisipäeval ja kestab laupäevani. Valgevene president valitakse 9. augustil.

Valgevenes on loodud 5767 valimisjaoskonda, sealhulgas 231 sanatooriumites, profülaktooriumites, puhkekodudes, haiglates ja muis tervishoiuasutustes, ning kuraditosin ka sõjaväeosades.

Välismaal elavatele valgevenelastele on loodud 44 valimisjaoskonda.

Valimisnimekirjadesse on kantud 6 844 932 valijat, kõige rohkem on neid Minskis (1 241 021), kõige vähem Grodna oblastis (751 084). Lisaks on valijate nimekirjades 5319 välisvalgevenelast.

Keskvalimiskomisjon registreeris 14. juulil presidendikandidaatideks juba veerand sajandit võimul oleva presidendi Aleksandr Lukašenko, endise rahvasaadiku Ganna Kanopatskaja, sotsiaaldemokraatide juhi Sjargei Tšeretšeni, ühenduse Gavari Pravdu juht Andrei Dmitrijevi ja opositsionäär Svjatlana Tsihhanovskaja.

Toimetaja: ERR

Allikas: AFP-Interfax-BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: