Valgevene korraldab Leedu piiri ääres sõjaväeõppused

Valgevene sõjaväelased.
Valgevene sõjaväelased. Autor/allikas: NATALIA FEDOSENKO/TASS/SCANPIX

Valgevene sõjavägi viib Poola ja Leedu piiri ääres läbi 17-20 augustil toimuvad sõjaväeõppused.

Kaitseministeeriumi kinnitusel toimuvad raketi- j asuurtükivägede õppused Valgevene Astravetsi tuumajaama läheduses Grodno regioonis, mis asub Poola ja Leedu piiri vahetus läheduses, vahendas Reuters RIA uudisteagentuuri.

Kaitseministeeriumi sõnul harjutab armee Valgevene läänepiiri tugevdamist.

Valgevene president Aleksandr Lukašenko ütles pühapäeval avalikul esinemisel, et NATO koondab Valgevene piiri lähedusse vägesid.

"Tankid ja lennukid on meie piiridest 15 minuti kaugusel. NATO väed roomavad meie väravate lähistel. Leedu, Läti, Poola ja kahjuks ka meie vennalik Ukraina ning selle valitsus nõuavad meilt uute valimiste korraldamist. Kui me järgiksime nende korraldusi, väljuks olukord kontrolli alt," ütles Lukašenko kõnes oma toetajatele Iseseisvuse väljakul.

Laupäeval pidas Lukašenko telefonikõne Venemaa presidendi Vladimir Putiniga paludes temalt abi julgeoleku tugevdamisel. Lukašenko rääkis Putiniga telefoni teel uuesti ka pühapäeval. Kremli kinnitusel on Venemaa valmis pakkuma Valgevenele sõjalist abi.

NATO pressiesindaja Oana Lungescu kirjutas pühapäeval Twitteris, et jutt NATO vägede koondamisest või suurendamisest Valgevene piiri läheduses ei vastu tõele.

"NATO mitmerahvuseline kohalolek alliansi idatiival ei kujuta mitte ühegi riigi jaoks ohtu. See on puhtsalt kaitseotstarbeline, proportsionaalne ja mõeldud konflikti vältimiseks," kirjutas ta.

Lungescu sõnul jälgib NATO tähelepanelikult Valgevenes toimuvat ning ta vahendas peasekretär Jens Stoltenbergi, kelle sõnul peavad olema põhivabadused kaitstud, nende seas sõnavabadus ja õigus rahumeelsele meeleavaldusele.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: