Tsihhanovskaja teatas valmisolekust juhtida Valgevenet kuni uute valimisteni

Valgevene opositsiooni presidendikandidaat Svjatlana Tsihhanovskaja.
Valgevene opositsiooni presidendikandidaat Svjatlana Tsihhanovskaja. Autor/allikas: SCANPIX / AFP

Valgevene opositsiooni presidendikandidaat Svjatlana Tsihhanovskaja teatas, et on valmis saama rahvuslikuks liidriks, kelle võimu ajal valmistatakse ette ja korraldatakse uued presidendivalimised.

"Ma olen valmis võtma endale vastutuse astuda selleks perioodiks rahvusliku liidri kohale - selleks, et riik rahuneks, naaseks normaalsesse rütmi. Et vabastaksime kõik poliitvangid ja lühima aja jooksul valmistaksime ette seadusandliku baasi ja tingimused uute presidendivalimiste korraldamiseks," ütles Tsihhanovskaja esmaspäeval avaldatud videopöördumises. "Reaalsete, ausate ja läbipaistvate valimiste korraldamiseks, mida maailma üldsus aktsepteeriks tingimusteta," lisas ta.

Tsihhanovskaja sõnul on viimased kuud näidanud maailmale, et valgevenelased suudavad oma elu ise korraldada. "Aga kõige tähtsam on see, et ma teadvustaksime seda ise endale," lisas ta.

Varem õpetajana töötanud Tsihhanovskaja, kes kandideeris presidendivalimistel oma vangistatud abikaasa, ülipopulaarse blogija Sergei Tsihhanovski asemel, rõhutas, et ei soovinud hakata poliitikuks, kuid saatus korraldas nii, et ta sattus "omavoli ja ebaõigluse vastase võitluse eesliinile".

Tsihhanovskaja rõhutas ka, et Valgevene iseseisvus "on konstant, mida ei saa kaotada mitte mingitel asjaolude tõttu".

Tsihhanovskaja pöördus ka Valgevene jõuametkondade poole, kutsudes neid rahva poole üle tulema. "Kui te otsustate mitte täita rumalaid käske ja tulete üle rahva poolele, siis rahvas mõistab teid ja andestab teile. Ma usun, et te ise teate ja mõistate seda, sest me oleme ju kõik üks tervik, keda keegi soovib lõhestada," rääkis ta. "Teadke, et me võtame teid vastu, kui teie mõtted on puhtad ja kahetsus siiras," lisas Tsihhanovskaja.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: