Meedia teatab Vene rahvuskaardi veokite liikumisest Valgevene suunas

Vene väidetavad humnaitaarabi veokid 2014. aastal Kamensk-Šahtinski linna lähedal Rostovi oblastis, 30 kilomeetri kaugusel Ukraina piirist.
Vene väidetavad humnaitaarabi veokid 2014. aastal Kamensk-Šahtinski linna lähedal Rostovi oblastis, 30 kilomeetri kaugusel Ukraina piirist. Autor/allikas: SCANPIX / AFP

Venemaalt Valgevene suunas kulgevatel maanteedel E95 ja M-1 liiguvad kümned ilma numbrimärkide ja tunnusteta veokid, mis peaks kuuluma Vene rahvuskaardi üksustele, vahendas Raadio Vabadus sotsiaalmeedia teateid.

Nii teatas üks pealtnägija väljaandele Fontanka, et ta nägi Peterburi - Pihkva maanteel 30-40 veoautot, edastas Raadio Vabadus. Venemaa Lääne sõjaväeringkonna esindaja ütles Fontankale, et nende relvastusse sellised veokid ei kuulu.

Väljaanne Meduza edastas fotosid ja videosid veokite liikumisest läände Moskva - Minski maanteel. Uurimisgrupp Conflict Intelligence Team leidis video küljes olevate koordinaatide põhjal, et see on filmitud Smolenskist lõunas, umbes 83 kilomeetri kaugusel Valgevene piirist.

Juba pühapäeval YouTube'i pandud videos on üles võetud helehallid veoautod KamAZ maanteel M-1, mis viib Valgevene suunas. Video autori kinnitusel istuvad furgoonides "sõdalased", kuigi otse seda salvestusest näha ei ole, tunnistas Raadio Vabadus.

Venemaa Rahvuskaart ei ole seni taolisi teateid kommenteerinud.

Valgevenes presidendivalimiste võltsimise järel enneolematult massiliste protestide surve alla langenud 26 aastat valitsenud president Aleksandr Lukašenko võttis nädalavahetusel ühendust Vene presidendi Vladimir Putiniga, kes lubas abi, kui Valgevene julgeolekut ohustavad välised ohud.

Vene rahvuskaart on endiste sisevägede baasil loodud sõjaväeline formeering.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: