Valitsus otsustas 14-päevase karantiininõude asemel lubada esmase testi tegemist

{{1597741440000 | amCalendar}}
Foto: Priit Mürk/ERR

Valitsus otsustas, et 1. septembrist on võimalik kõrge koroonariskiga välisriigist tulles kahenädalase eneseisolatsiooni asemel teha koroonatest ning hiljem ka järeltest.

Välisminister Urmas Reinsalu ütles ERR-ile, et pärast esimese testi tegemist tuleb seitsme päeva pärast teha uus test, kuid inimene saab kahe testi vahel käia tööl, aga peab vältima ülemääraseid kontakte.

Reinsalu selgitas, et esimese testi tulemus selgub mõne tunni või päeva jooksul ning kui see on osutunud negatiivseks, ei pea inimene karantiini jääma.

"See peaks olema nii rahvatervise ekspertide kui ka valitsuse hinnangul täesti tugev ja selge alternatiiv, kui inimene vältimatult reisib, et esiteks töö huvides ei peaks eemal olema ja teiseks rahvatervise huvid on kaitstud, et ülemäärast terviseriski ei teki," selgitas välisminister.

Reinsalu tõi välja, et ka Saksamaa ja Austria kasutavad piiril testimise lähenemist ning töötatakse selle nimel, et vältimatu reisimine ei teeks inimeste elu raskemaks.

19. augustist on teatri- ja kontserdisaalised lubatud ka täissaalid

Lisaks teatas kultuuriminister Tõnis Lukas, et alates 19. augustist võib statsionaarsetes teatri-, kontserdi- ja kinosaalides tegutseda täissaalidega.

"Siseruumides kuni 50-protsendise täituvuse piirangut teatrietendustele, kontsertidele, kinoseanssidele, avalikele koosolekutele ja üritustele ning konverentsidele ei kohaldata tingimusel, et on tagatud statsionaarsed istekohad (näiteks tribüünid, teatri-, kontserdi- ja kinosaalid). Lisaks muidugi on ka tegutsemisjuhendis kirjas, et saalis siis ka istutakse ning ei koguneta troppi ei lava ette ega kuhugi mujale ning ei viida ürituse ajal toole välja ega muud sellist. Ja muidugi ei hakka see publik ka üksteisele näkku karjuma," vahendas Lukas valitsuse kokkulepitut.

Toimetaja: Grete-Liina Roosve

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: