Valitsuses pole reisipiirangute osas üksmeelt ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Valitsuskabinet arutab teisipäeval, kas kõrge koroonaviirusega nakatumisega riikidest Eestisse saabumisel saaks testimise abil vähendada kahenädalast karantiininõuet ja kuidas säilitada Eestile olulised lennuühendused, kui nakatumiste arv kasvab. Kabinetis pole muudatuste osas üksmeelt.

Välisminister Urmas Reinsalu (Isamaa) ütles, et nakatumiste suurenedes on Eesti huvides tagada, et rahvusvaheline lennuliiklus säilib.

Praeguste reeglite järgi on katkenud otselennud riikidega, kus nakatunute arv on kahe nädala jooksul 25 inimest 100 000 elaniku kohta. Reinsalu hinnangul tuleks arutada, kas senine poliitika vajaks muutmist.

"Kui me arvestame sellega, et suur osa riike võib üle selle piiri nihkuda, siis kas teha mingeid erandeid või seda põhimõtet muuta, et ikkagi rahvusvaheline inimeste liikumine toimuks. Selge on see, et meil ei ole võimalik ennast täiesti isoleerida ära, see on mõeldamatu," ütles Reinsalu.

Lennupiiranguid on kritiseerinud Euroopa Parlamendi liige Urmas Paet (Reformierakond), juhtides tähelepanu ümberistumisvõimalustele teistes lennujaamades, kust saab sõita kõrge nakatunute arvuga riikidesse. See on inimestele kulukam ja suurendab kontaktide arvu, ütles Paet sotsiaalmeedia vahendusel.

Majandus- ja taristuminister Taavi Aas (Keskerakond) leidis aga, et lennupiirangud peaks jätkuma.

"Otseühendused soodustavad reisimist ja eesmärk on ikkagi püüda hoida reisimist võimalikult minimaalsena, sest teada on, et Euroopas haigestumus kasvab. Eestis täna haigestumus on kontrolli all, aga see võib kontrolli alt väljuda, kui me siia täiendavalt viirust sisse toome," märkis Aas.

Veel hakkab valitsuskabinet arutama, kas koroonatestide tegemine aitaks lühendada kahe nädala pikkust karantiini. Reinsalu ütles, et seda võimalust uurivad praegu mitmed riigid.

"Kas testimine saaks olla alternatiiv eneseisolatsioonile (reisijatele) piirkonnast, kus on kõrgem nakkusoht, kui inimene sellega nõus on. See, milline see ajaviive on – kas see on üks või kaks testi, kas see on meie terviseekspertide hinnangul usaldusväärne meede, seda ma usun, valitsus lähiajal arutab," lausus Reinsalu.

Aas on enda sõnul praegu "kahtleval positsioonil". "Sest veelkord - haigestumus Euroopas on kasvutrendis," ütles ta.

Välisministeerium soovitab praegu rahvusvahelist reisimist vältida, kui see pole just möödapääsmatu. Piiranguid puudutavaid otsuseid arutatakse ka Läti ja Leeduga.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: