Neljapäevast saab igaüks alla laadida koroonaäpi

Neljapäevast saab alla laadida Eesti mobiilirakenduse HOIA. Äpp aitab tuvastada koroonaviirusesse nakatunuga lähedases kontaktis olnud inimesi ja tõkestada seeläbi haiguse levikut.

Kui inimene saab koroonaviiruse diagnoosi, võib ta end rakenduses haigeks märkida ning telefon saadab lähikontaktsetele teavituse, kuid ei ütle, kus või millal kohtuti. Nakatunute isikuandmeid ei koguta.

AS Cybernetica juhatuse liige Dan Bogdanov ütles, et rakenduse tegijaid ei huvita, kus keegi olnud on, kellega ta on olnud koos. "Riik ega keegi kolmas osapool ei saa seda teada," märkis ta.

Enda haigeks märkimine on vabatahtlik ja äpp seda inimese eest ise ei tee. Kui telefoni saabub teade, et inimene on olnud kontaktis nakatunuga, annab äpp sellega koos edasised juhised. Mis saab aga inimestest, kes nutitelefoni ei kasuta?

Sotsiaalministeeriumi nõuniku Priit Tohvri sõnul aitab eakamaid see, kui nende lähedased rakendust kasutavad. "On väga oluline, et lähedased isikud, näiteks nooremad inimesed, kellel nutitelefon on, kasutaksid seda rakendust, sellepärast et kui nemad juba ennast hästi isoleerivad, siis see kaitseb ka neid, kellel ei ole nutitelefoni," rääkis Tohver.

Terviseameti epideemiatõrje osakonna nõuniku Irina Dontšenko sõnul aitab äpp kindlasti kaasa koroonaviiruse vastu võitlemisel ja teeb nii terviseameti töö kui ka inimeste elu lihtsamaks.

"See äpp on väga hea vahend selleks, et inimesed saaksid ilma terviseametita teada sellest, et nad olid lähikontaktis. Ma arvan, et see peaks olema hästi kasulik noortele inimestele. Ega nemad eriti ei loe terviseameti kodulehte, neil on omad suhtlusvahendid. Nii et kui te saate sellise sõnumi oma telefoni peale, siis palun jälgige oma tervist tähelepanelikumalt," ütles Dontšenko.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: