Joakim Helenius liitus Isamaaga

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Joakim Helenius Autor/allikas: ERR

Erakonna Isamaa Tallinna piirkonna juhatus kiitis teisipäeval heaks ettevõtja Joakim Heleniuse liitumise erakonnaga.

Isamaa Tallinna piirkonna esimees Olle Koop ütles ERR-ile, et Heleniuse liitumine ei tähenda automaatselt, et temast saab Isamaa linnapeakandidaat tuleva aasta sügisel toimuvatel kohalike omavalitsuste volikogude valimistel.

"Me pole veel seda arutanud, sest valimisteni on veel tükk maad aega. Kui näiteks Reformierakonnas on piirkonna esimees olnud alati linnapeakandidaat ja Kristen Michal seda ka eelseisvatel valimistel on, siis Isamaa pole neid asju omavahel sidunud," rääkis Koop.

Augustis Postimehele antud usutluses tunnistas soomerootslasest Soome kodanik Helenius, et kaalub tõsiselt Eesti kodakondsuse võtmist. Olle Koop ei osanud ERR-ile öelda, kas Helenius on seda juba teinud.

Erakonnaseaduse järgi võib erakonna liikmeks olla ka vähemalt 18-aastane teovõimeline Euroopa Liidu kodanik, kes ei ole Eesti kodanik, kuid kes elab püsivalt Eestis. 

Kohaliku omavalitsuse volikogu valimise seaduse järgi on kohalikel valimistel kandideerimisõigus igal hääleõiguslikul Eesti kodanikul ja Euroopa Liidu kodanikul, kelle püsiv elukoht asub hiljemalt valimisaasta 1. augustil vastavas vallas või linnas.

Aitab tugevdada Isamaad majandusküsimustes

Koop lisas pressiteate vahendusel, et Heleniuse liitumine aitab tugevdada Isamaa seisukohti majandusküsimustes 2021. aasta kohalike omavalitsuste volikogude valimiste eel.

"Isamaa on alati seisnud selle eest, et Tallinnast saaks Eesti majanduse vedur. Selle eelduseks on aus linnajuhtimine ja julged eraettevõtlust soosivad algatused. Eesti suurim omavalitsus ei saa loota ainult riigi toele. Tallinn peab ka ise astuma samme, mis meelitaksid linna välisinvesteeringuid ja uudseid lahendusi erasektorist. Kindlasti tuleb edasi liikuda ka TalSinki kaksiklinna kontseptsiooniga, mis annaks piirkonna majandusele olulise tõuke," ütles Koop.

Joakim Heleniuse enda sõnul on ta valmis pingutama selle nimel, et Isamaad saadaks edu kohalikel valimistel. Tema arvates on tähtis, et Tallinna linn ja Eesti tervikuna seaksid eesmärgiks olla maailmas esirinnas rohelise pöörde suunajana.

"Isamaa eesmärgiks peaks olema parempoolse rohelise pöörde läbiviimine. Rohelise pöörde läbiviimise eestvedajaks peaks kindlasti olema erasektor Eesti ettevõtetega. Riik peaks kandma aga peamiselt regulaatori ja Euroopa Liidu toetuste kanaliseerimise rolli."

Heleniuse sõnul oleks Eesti sellise kontseptsiooniga ülejäänud maailmale eeskujuks.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: