Kaljulaidi konkurendiks OECD juhi kohal võib saada Cecilia Malmström

Cecilia Malmström
Cecilia Malmström Autor/allikas: SCANPIX/AP

Rootsi esitab Majandusliku Koostöö ja Arengu Organisatsiooni (OECD) peasekretäri kandidaadiks endise Euroopa Komisjoni kaubandusvoliniku Cecilia Malmströmi. Samale ametikohale võib pretendeerida ka Eesti president Kersti Kaljulaid.

Enne ametlikku teadaannet ütles 52-aastane Malmström Bloombergile, et tal on sellele positsioonile kandideerimiseks vajalikud kontaktid ja rahvusvahelise koostöö kogemus.

Malmströmil on selja taga aastatepikkune karjäär Euroopa Liidu juures. Enne kaubandusvoliniku ametit oli ta aastatel 2010-2014 komisjoni siseasjade volinik ning enne seda Euroopa Parlamendi saadik.

OECD ehk nn maailma rikaste riikide klubi peasekretäri ametikoht vabaneb tuleva aasta suvel, kui lõppeb praeguse juhi Angel Gurria ametiaeg. ERR.ee kirjutas augusti lõpus, et OECD etteotsa võib pürgida ka Eesti president Kersti Kaljulaid, kelle ametiaeg riigipeana lõppeb 2021. aasta sügisel.

OECD peasekretäri valikuprotsess käivitati 1. augustil. OECD liikmesriigid saavad oma kandidaate hakata üles seadma 1. septembrist. Kandidaate saab esitada oktoobri lõpuni, pärast mida toimuvad vestlused ja konsultatsioonid.

President Kaljulaidi avalike suhete nõunik Taavi Linnamäe ütles neljapäeval ERR-ile, et Eesti pole veel ametlikult esitanud oma kandidaati.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: