Võitlus koroonaga Tallinna moodi: linn suunab elanikke vanalinna baaridesse

Vanalinna restoranid eriolukorra ajal
Vanalinna restoranid eriolukorra ajal Autor/allikas: Anna Aurelia Minev/ERR

Samal ajal, kui Tallinn suunab kooliõpilasi osaliselt distantsõppele, tehakse baaridele soodustusi, mis aitaks linlasi enam vanalinna lokaalidesse suunata.

Linnapea Mihhail Kõlvart tegi linnavalitsuse pressikonverentsil teatavaks, et linn rakendab ennetava meetmena koolides osaliselt distantsõppele suunamist, et pärssida koroonaviiruse levikut linnas.

Samal pressikonverentsil tegi aga abilinnapea Aivar Riisalu teatavaks, et Tallinn on otsustanud toetada turismist räsitud vanalinna lokaale, et linlastel oleks baarides taskukohasem käia.

Riisalu ütles, et majandus on olnud pikka aega löögi all. Et päästa eeskätt vanalinna, aga ka kesklinna ettevõtlust laiemalt, on linnavalitsus teinud otsuse, et Tallinna rendipindadel tegutsevad toitlustus-, kaubandus- ja meelelahutusasutused vabastatakse rendist 80 protsendi ulatuses alates septembrist ja väliterrassid võib paigaldada linnaruumi tasuta. See võimaldab langetada menüü hinnakirja, mis motiveerib kohalikke turistidest hüljatud vanalinna kohvikuid külastama.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: