Norstati küsitluse kohaselt pöördus Keskerakonna toetus tõusule

Keskerakonna kongress.
Keskerakonna kongress. Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Mai lõpust saadik languses olnud Keskerakonna toetus pöördus tõusule, selgub MTÜ Ühiskonnauuringute Instituudi ja uuringufirma Norstat Eesti AS koostöös korraldatud iganädalasest arvamusuuringust.

Kui nädal tagasi oli Keskerakonna populaarsusnäitaja 22,1 protsenti, siis sel nädalal on selle toetus tõusnud 1,5 protsendipunkti ning on nüüd 23,6 protsenti. Seega näib olevat lõppenud alates mai lõpust kestnud peaministripartei langustrend, tõdeb Norstat oma pressiteates.

Jätkuvalt on suurima toetusega Reformierakond, mida eelistab 33,5 protsenti valijatest, Keskerakonna järel kolmandal kohal on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE), mida pooldab 15,9 protsenti valimisõiguslikest kodanikest.

Pikemaajalisi trende vaadates on näha kerget langustrendi EKRE puhul, mis on nelja nädalaga kaotanud kaks protsendipunkti oma toetusest, tõdeb Norstat.

Esikolmikule järgnevad Eesti 200 (8,6 protsenti) Sotsiaaldemokraatlik Erakond (8,4 protsenti) ning Isamaa (5,2 protsenti).

Koalitsioonierakondi toetab kokku 44,7 protsenti ja opositsioonierakondi 41,9 protsenti vastajatest.

Viimased koondtulemused kajastavad küsitlusperioodi 10. augustist 9. septembrini ning kokku küsitleti 4002 valimisealist Eesti kodanikku. 

Küsitlused viis Norstat läbi 10.08-17.08, 7.08-25.08, 25.08-31.08 ja 02.09-09.09 ning nendele vastas kokku 4002 18-aastast ja vanemat Eesti Vabariigi kodanikku. Valimi võimalikult esindusliku jagunemise eesmärgil teostati küsitlused kombineeritud meetodil – telefoniküsitluses ning veebiküsitluses. Valimi andmed on tulemuste esinduslikkuse tagamiseks kaalutud vastavaks valimisõiguslike kodanike proportsionaalsele jaotusele peamiste sotsiaaldemograafiliste tunnuste alusel.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: