Norstat: Reformierakonna edu Keskerakonna ees on üle 11 protsendipunkti ({{contentCtrl.commentsTotal}})

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Erakonnaesimeeste debatt Arvamusfestivalil. Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Suurima opositsioonjõu Reformierakonna edu valitsusliidu juhtpartei Keskerakonna ees küll üle 11 protsendipunkti, kuid opositsiooni kogutoetus jääb siiski koalitsiooni omale selgelt alla, selgub Ühiskonnauuringute Instituudi tellitud Norstat Eesti AS-i küsitlusest.

Viimaste tulemuste põhjal toetab Reformierakonda 33,3 protsenti, Keskerakonda 22,1 protsenti ja Eesti Konservatiivset Rahvaerakonda (EKRE) 16,5 protsenti valimisõiguslikest kodanikest.

Nädalaga ühegi erakonna toetus märkimisväärselt ei muutunud.

Viimaste tulemuste põhjal on taas vähemalt ajutiselt peatunud alates mai lõpust kestnud trend, kus Reformierakonna toetus kasvab ning Keskerakonna toetus kahaneb. Reformierakonna edu Keskerakonna ees on siiski 11,2 protsendipunkti.

Esikolmikule järgnevad Eesti 200 8,8, Sotsiaaldemokraatlik Erakond 8,4 ning Isamaa 5,4 protsendiga.

Koalitsioonierakondi toetab kokku 44 protsenti ja opositsioonierakondi 41,7 protsenti vastajatest.

Kuigi viimase kolme kuu jooksul on Reformierakonna toetus vähehaaval kasvanud ja Keskerakonna toetus liikunud langustrendis, siis püsib koalitsioonierakondade kogutoetus suurem opositsioonierakondade omast. Viimati ületas opositsiooni toetus koalitsiooni oma selle aasta veebruaris. 

Tulemuste presenteerimisel on MTÜ Ühiskonnauuringute Instituut ja uuringufirma Norstat Eesti AS keskendunud viimase nelja nädala koondtulemusele. See tähendab, et valimiks kujuneb vähemalt 4000 inimest ning statistiline viga on +/- 1,55 protsenti. Sellisel kujul erakondade toetusprotsentide arvutamine tasandab üksikutes küsitlustes esinevad kõikumised, mis tulevad nii suuremast statistilisest veast kui lühiajalise mõjuga sündmustest.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: