Ööpäevaga lisandus 21 koroonapositiivset

Koroonatestimine lennujaamas
Koroonatestimine lennujaamas Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 1596 koroonaviiruse esmast testi, 21 tulemus osutus positiivseks. Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 22,80.

Rahvastikuregistri andmete kohaselt laekus enim uusi positiivseid testitulemusi Harjumaale, kus koroonaviirusesse nakatumine tuvastati 14 inimesel, kellest 12 nakatunut elab Tallinnas. Ida-Virumaale laekus neli uut positiivset testi tulemust, Jõgevamaale üks, Läänemaale üks ja Lääne-Virumaale üks nakatunu.

Harjumaale lisandunud 14 haigusjuhust on ühel juhul tegemist Ungarist sisse toodud juhtumiga, kolmel juhul oli tegemist varasemate haigete lähikontaktsetega. Ülejäänud nakatumiste asjaolud on hetkel veel täpsustamisel.

Perioodil 11.-12. september lisandunud haigusjuhtudest oli kahle juhul tegemist sisse toodud haigusega Venemaalt ja Ukrainast, seitsmel juhul oli tegemist varasemate haigestunute lähikontaktsetega. Ühel juhul oli nakatumine seotud lasteaiaga ning neljal juhul oli tegemist nakatumisega pere- ja töökontaktide kaudu.

Terviseameti põhja regionaalosakonna jälgimisel on kuus aktiivset kollet, millest Nõmme Kalju koldega on seotud 16, 21. augusti Viimsepäeva katedraali klubiürituse koldega kümme, Gourmet Coffee koldega 21 ning muusika koldega seitse inimest.

Töökohal haigestumise koldega on kokku seotud kaheksa haigusjuhtu. Tallinna lasteaia koldes on tänahommikuse seisuga nakatunuid kokku kaheksa, neist neli last  ja neli täiskasvanut. Täiskasvanutest kolm on õpetajad või õpetajaabid ja üks lapsevanem.

Kokku on seoses koroonaviiruse levikuga terviseameti Põhja regionaalosakonna jälgimisel 1004 inimest, kellest 184 on haigestunud.

Ida-Virumaale lisandus  neli uut positiivset juhtu ja Lääne-Virumaale üks.  Kolmel juhul on tegemist varasemate haigestunute lähikontaktsetega, kahe juhtumi nakatumise asjaolud on veel välja selgitamisel. Kokku on Ida regioonis kuus aktiivset kollet, millest suurim on 57 haigestunuga Estonia kaevanduse kolle.

Ühendkuningriigist sissetoodud koroonaviiruse koldega on seotud 16, Ojamaa kaevanduse koldega üheksa ning Viru vangla koldega viis haigusjuhtu. Kohtla-Järve töökoha koldega on pühapäevahommikuse seisuga seotud üheksa isikut  (kuus töötajat ja kolm pereliiget) . Sillamäe töökoha koldega on seotud kümme isikut (kuus töötajat ja neli pereliiget). Ida regionaalosakonna jälgimisel on 364 inimest, kellest on haigestunud 68.

Lõuna regioonis on hommikuse seisuga kuus kollet – perekondlik nakatumine (kuus inimest), Võru sünnipäev (18 inimest, kellest üks on Lääne regionaalosakonna jälgimisel), Itaalia reisi kolle (üheksa haigestunut, viis neist on  Lääne regionaalosakonna jälgimisel), tudengite kolle (viis inimest) ja Orava kolle (kuus inimest asukohaga Võrumaa ja Tartumaa). Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on koroonaviirusega seoses 323 inimest, kellest 39 on haigestunud.

Läänemaale lisandunud haigusjuhu puhul toimus nakatumine pereüritusel. Lääne regionaalosakonnas on jälgimisel 44 inimest, kelles kümme on haigestunud.

Haiglaravi vajab 14 inimest

13. septembri hommikuse seisuga vajab Eestis koroonaviiruse tõttu haiglaravi 14 inimest, juhitaval hingamisel on üks  patsient. Koju ei saadetud ühtegi inimest. Uusi COVID-19 haigusjuhtumeid ei avatud.

Tänaseks on haiglates lõpetatud 420 COVID-19 haigusjuhtumit  407 inimesega.

13. septembri seisuga on tervenenud 2256 inimest. Neist 1718 inimese (76,2 protsenti) haigusjuhtum on lõpetatud, 538 inimese puhul (23,8 protsenti) on positiivsest testist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil ehk ootab tervenemise kinnitamist.

Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 22,80.

Eestis on kokku tehtud ligi 172 000 esmast testi, nendest 2676 ehk 1,56 protsenti on olnud SARS-CoV-2 viiruse suhtes positiivsed. Koroonatestide täpsemat statistikat saab vaadata www.terviseamet.ee/koroonakaart.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: