Valgevene opositsioon koostab miilitsate musta nimekirja

Valgevene miilitsad meeleavaldajate kallal vägivallatsemas.
Valgevene miilitsad meeleavaldajate kallal vägivallatsemas. Autor/allikas: SCANPIX / AFP

Valgevene opositsioon koostab nimekirja jõuametkondade töötajatest, kes on seotud meeleavaldajate kallal vägivallatsemise ja nende piinamisega.

"Meile anti üle inimesi peksnud ja piinanud isikute nimed. Seetõttu valmistame ette eraldi nimekirja ametnikest ja jõuametkondade töötajatest, kes osalesid ja jätkavad osalemist miilitsa omavolis. Me nimetasime selle Taraikovski nimekirjaks," kirjutas Valgevene opositsioonijuht Svjatlana Tsihhanovskaja sotsiaalmeedia võrgustikus Telegram.

Aljaksandr Taraikovski oli esimene meeleavalduste käigus hukkunu, kelle surmas Valgevene opositsioon süüdistab jõuametkondi.

Tsihhanovskaja sõnul kantakse sinna isikud, "kes osalesid piinamises, seadusvastastes vahistamistes ja kinnipeetute mõnitamises". Ta kutsus miilitsaid loobuma meeleavaldajatevastasest vägivallast, ähvardades vastasel juhul neid kohtupidamise ja õiglase karistusega, edastas väljaanne TUT.by.

Samas lubas Tsihhanovskaja, et nimekirjade koostamisel tehakse koostööd inimõiguslastega ning selle andmed edastatakse ka Ukrainale, Türgile, Venemaale, Euroopa Liidu riikidele ja USA-le.

"Nimekiri avaldatakse ja seda hakatakse pidevalt täiendama," kirjutas Tsihhanovskaja.

Toimetaja: Mait Ots

Allikas: Interfax-BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: