Tallinki uus laev sai kiilu

Soomes Rauma laevatehases toimus reedel Tallink Grupi uue süstiklaeva MyStari kiilupanek. Kütusena veeldatud maagaasi kasutav MyStar valmib 2022. aasta jaanuaris.

MyStari ehitus algas Rauma laevatehases tänavu aprillis, peale valmimist asub laev teenindama Tallinna-Helsingi liini.

Kiilupanek on laevaehituses oluline verstapost, mida peetakse sageli ka laeva sünnihetkeks. Kiilupaneku käigus asetatakse esimene, umbes 270 tonni kaaluv MyStari kiiluplokk Rauma laevatehase kuivdokki.

"Praegu on eriti oluline keskenduda üheaegselt nii lähitulevikule kui ka pikemale perspektiivile, ning edasi töötada võtmeprojektidega, mis kindlustavad, et laevandusvaldkond oleks tulevikus rohelisem, tõhusam ja oma tegevuses üha kestlikum," ütles Tallink Grupi juhatuse esimees Paavo Nõgene.

Rauma laevatehase (RMC) juhatuse esimees Jyrki Heinimaa sõnul kulgeb uue laeva ehitus jõudsalt.

"Vaatamata pingelisele majandusolukorrale ja üleilmsele koroonaviiruse pandeemiale on meil hea meel, et MyStari ehitus edeneb Raumal plaanipäraselt ja ehitusprojekti maht tagab üle 1500 inimtööaastaühiku tööd Rauma laevatehasele," rääkis Heinimaa.

"MyStari seadmete tarne sujub kavapäraselt. Suvekuudel katsetasime ka laeva peamasinaid, ning generaatorite katsetused  jõuavad lõpule käesoleval sügisel. Kuigi lõplik pandeemiaolukorra mõju laevatehasele pole veel selge, oleme kindlad, et ehitus kulgeb plaanipäraselt tänu tehases kehtestatud tervise- ja ohutusmeetmetele," lisas Heinimaa.

Peale kiilupanekut on laeva valmimise järgmine suur verstapost laeva veeskamine 2021. aasta suvel, mille käigus leiab aset ühtlasi ka laeva ristimine.

 

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: