89 900 inimest saab tänavu üksi elava pensionäri toetust ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Üksi elav eakas saab lisatoetust juhul, kui tema elukohta veel kedagi registreeritud pole.
Üksi elav eakas saab lisatoetust juhul, kui tema elukohta veel kedagi registreeritud pole. Autor/allikas: Pixabay

Sotsiaalkindlustusamet (SKA) maksab esmaspäeval ligi 89 900 inimesele kokku üle 10,3 miljoni euro üksi elava pensionäri toetust. 115-eurone toetus makstakse välja koos oktoobrikuu pensioniga.

SKA on seda toetust maksnud neli viimast aastat. Ameti hüvitiste osakonna juhi Kati Kümniku sõnul on inimeste teadlikkus toetuse saamise tingimustest aasta-aastalt kasvanud ja ka rahvastikuregistri andmed, mille alusel seda toetust makstakse, on korrektsemad.

"Samas on see endiselt kõige sagedasem põhjus, miks inimene toetusest ilma jääb, sest registris olevad andmed näitavad, et eluruumis elab siiski veel keegi," rääkis Kümnik.

Toetuse saajate arv on aasta-aastalt kasvanud. 2018. aastal sai toetust veidi üle 79 800 inimese. Eelmisel aastal oli toetuse saajaid 87 500.

2020. aasta toetusesaajatest veidi üle 80 200 on need, kes said toetust ka 2019. aastal. Päris uusi vanaduspensionäre, kes eelmisel aastal ei olnud veel pensionil, lisandus sel aastal toetusesaajate hulka üle 3300. Uusi saajaid, kes möödunud aastal ei elanud rahvastikuregistri andmetel üksi, on üle 6000, lisas Kümnik.

Inimesi, kes möödunud aastal toetust said, kuid sel aastal enam saajate hulka ei kuulu, on ligikaudu 5700.

115-eurost toetust makstakse korra aastas neile, kes on ajavahemikus 1. aprillist 30. septembrini vanaduspensionieas, kelle vanaduspension on alla 582 euro ja kes elavad rahvastikuregistri andmetel üksi. Toetust makstakse registrites olevate andmete põhjal ja inimene ise toetuse saamiseks midagi tegema ei pea.

Toetust on õigus saada ka eestkostjatel ning eestkostetavatel, hooldekodude elanikel ning inimestel, kes vastavad toetuse saamise tingimustele, kuid kellega samale aadressile sisse kirjutatud inimene viibib hooldekodus. Andmed hooldekodus viibimise kohta saab sotsiaalkindlustusamet otse hooldekodudelt.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: