NATO loodab Türgi abile Mägi-Karabahhi konflikti lahendamisel

{{1601906700000 | amCalendar}}
Foto: SCANPIX/Reuters

NATO peasekretär Jens Stoltenberg ootab Türgilt oma mõjuvõimu kasutamist konflikti lahendamiseks.

Ankaras visiidil viibiv NATO peasekretär Jens Stoltenberg teatas, et ootab Aserbaidžaani peamiselt liitlaselt Türgilt, et see kasutaks oma märkimisvärset mõju Mägi-Karabahhi konflikti lahendamiseks. Peasekretäri sõnul peaks kõik konflikti osapooled viivitamatult vaenutegevuse lõpetama ja otsima teed rahumeelsele lahendusele.

Türgi president Recep Tayyip Erdogan on kutsunud Aserbaidžaani sõjategevust jätkama kuni 1990ndatel aastatel kaotatud alade tagasisaamiseni.

Türgi välisministri Mevlüt Cavusoglu sõnul peaks NATO kutsuma Armeeniat tagasi tõmbuma, et leida probleemile lahendus rahvusvahelise õiguse raames.

Armeenia väed Mägi-Karabahhis on paiguti taganenud

Armeenia väed on Mägi-Karabahhis teatud piirkondadest rindejoonel taganenud, teatas esmaspäeval separatistide juhtkond.

"Taktikalistel põhjustel on sõjavägi taandunud, et hoida ära asjatud ohvrid ja põhjustada vastase üksustele suuremat kahju," ütles Karabahhi presidendi pressiesindaja Vahram Poghosjan.

Ta rõhutas, et Armeenia väed on saavutanud rindel "konkreetseid võite" ja et ta jagas infot spekulatsioonide vältimiseks.

Aserbaidžaani kaitseministeerium teatas eelnevalt, et Armeenia väed on pagemas ja "oma lahingpositsioone loata hülgamas".

Lahingud Aserbaidžaani ja separatistide vahel on kestnud juba üle nädala, hukkunud on vähemalt 260 inimest.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: