Eesti Energia loob vabaturu võrguteenuste ettevõtte

Eesti Energia andis teada, et kontsernis alustab uuest aastast tegevust teenusettevõte Enefit Connect, mis hakkab haldama elektrivõrke ja suurt osa Eesti tänavavalgustusvõrgust, ehitab internetivõrku ning arendab elektriautode laadimisvõrku.

Praegune kontserni võrguettevõte Elektrilevi jääb pakkuma ainult riigi poolt reguleeritud elektri jaotusvõrguteenust, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Enefit Connecti loomise eesmärk on aga eraldada kontserni reguleeritud jaotusvõrguteenus ja vabal turuloogikal põhinevad teenused.

Nii saab Eesti Energia juhatuse esimehe Hando Sutteri sõnul säilitada ja juurde tuua tooteid ja teenuseid, mida reguleeritud ettevõttest peatselt pakkuda ei oleks enam saanud.

Enefit Connecti juhatuse esimehe Jaanus Tiisvendi sõnul on uue ettevõttega kavas hakata pakkuma näiteks ka akudel ja salvestustehnoloogial põhinevaid erilahendusi varustuskindluse tagamiseks ja väiksemaid mikrovõrke.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: