EKRE saadab Reitelmanni asemel ERR-i nõukogusse Anti Poolametsa

{{1603800120000 | amCalendar}}
Foto: Kairit Leibold/ERR

Eesti Konservatiivne Rahvaerakond esitab Eesti Rahvusringhäälingu (ERR) nõukogu kandidaadiks Anti Poolametsa.

Seda kinnitas ERR-ile siseminister Mart Helme. 

Riigikogu kultuurikomisjon otsustas teha riigikogule ettepaneku nimetada ERR-i nõukogu uueks liikmeks EKRE fraktsiooni liige Anti Poolamets.

Anti Poolamets soovib enda sõnul ringhäälingunõukogus seista selle eest, et ERR lähtuks oma tegevuses Eesti põhiseadusest ja ringhäälinguseadusest.

"Rahvusringhäälingul on oluline roll eesti rahvuse, keele ja kultuuri säilimisel. Ringhäälinguseaduse kohaselt tuleb hoolikalt jälgida poliitilise tasakaalustatuse nõuet. Muu hulgas rõhutab seadus ka seda, et rahvusringhäälingu eesmärk on väärtustada perekonnal põhinevat ühiskonnamudelit. Seaduses rõhutatakse ka tasakaalustatuse nõuet valimiste ajal ning enesestmõistetavalt tuleks seda järgida ka rahvahääletuse eelses debatis," ütles Poolamets.

"Kindlasti on minu jaoks olulised teemad ka inglise keele ja kommertslikkuse pealetung telekanalites. ETV ei pea erakanalitega vaatajate pärast võidu jooksma," ütles Poolamets.

Poolamets ütles "Aktuaalsele kaamerale", et tal on rahvusringhäälingu tööle etteheiteid.

"Ma näen ka teatud kallutatuse probleemi aastate jooksul. Ma olen pikaajaline jälgija. Euroskeptikuna olen ma ju aastakümneid jälginud, kuidas Euroopa liidu teemasid kajastatakse. /.../ Päris rahul ma sellega küll ei saa olla," rääkis ta.

Poolametsa hinnangul on ERR kaldu liberaalsuse poole. "Aga selle kallutatuse kohta me võiksime teha ka minu meelest häid uuringuid - meediauuringuid, erinevaid teadusuuringuid - ja vaadata, kas need väited siis on ka teaduslikult põhjendatud," rääkis ta, öeldes, et uuringud aitaks anda tema oletustele kinnitust.

"Meil on ka aastatepikkune kogemus, isklik kogemus, see on kindlasti asi, millele me tugineme, aga oleks väga hea, kui me veel uuringuid juurde võtaksime, et saada ka oma oletustele kinnitust," sõnas ta.

Anti Poolamets on lõpetanud 2000. aastal Tartu Ülikooli õigusteaduskonna ning 2010. aastal Tartu Ülikooli filosoofiateaduskonna ajaloo-osakonna.

Poolamets on aastaid tegutsenud õiguse ja ajaloo õppejõuna sisekaitseakadeemias ja olnud 2000. aastate algusest rahvuskonservatiivse poliitika eestvedaja. Alates 2019. aastast on Anti Poolamets riigikogu liige, kuuludes väliskomisjoni ja Euroopa Liidu asjade komisjoni.

EKRE fraktsiooni liige Urmas Reitelmann teatas esmaspäeval, et lahkub ERR-i nõukogust. Reitelmann ütles pärast fraktsiooni hommikust koosolekut "Aktuaalsele kaamerale", et tegi tagasiastumise otsuse ise ja erakonnakaaslased sellist soovitust ei andnud.

Reitelmann tegi eelmise neljapäeva õhtul sotsiaalmeediasse ERR-i saatejuhtide vastu ränkasid solvanguid sisaldava postituse. "Ringvaate" saatejuhid Grete Lõbu ja Marko Reikop kaaluvad Reitelmanni vastu kohtusse minekut. 

Nõukogu on ERR-i kõrgeim juhtimisorgan. Riigikogu kultuurikomisjoni ettepanekul nimetab riigikogu ühe esindaja igast fraktsioonist riigikogu volituste lõppemiseni. Neli asjatundjat nimetatakse ERR-i tegevusvaldkonna tunnustatud asjatundjate hulgast, kelle volitused kestavad viis aastat.

 

Toimetaja: Urmet Kook, Aleksander Krjukov, Tiina Jaakson

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: