Maarjamäele plaanitud jalgpallihalli asemele tuleb büroohoone

Fotomontaaž olukorrast, kus kommunismiohvrite memoriaali juurde oleks ehitatud jalgpallihall
Fotomontaaž olukorrast, kus kommunismiohvrite memoriaali juurde oleks ehitatud jalgpallihall Autor/allikas: jvr.ee

FC Levadia pakkus huvigruppidele kompromisslahenduse, et Maarjamäele kommunismiohvrite memoriaali kõrvale rajatakse jalgpallihalli asemel FC Levadia administratiivhoone ning jalgpallihallile otsitakse muu asukoht.

Neljapäeval ministeeriumide ühishoones toimunud kohtumisel huvigruppidega toetas enamik osavõtnuid kompromisslahendust, teatas justiitsministeerium.

Rajatav büroohoone peaks olema jalgpallihallist märksa väiksem ja sobib ministeeriumi teatel seetõttu memoriaali naabrusse paremini.

Huvigruppidega kohtusid riigihalduse minister Jaak Aab (Keskerakond) ja justiitsminister Raivo Aeg (Isamaa). Kohtumisel osalesid kohalike elanike ja represseeritute esindajad, Eesti Mälu Instituut, FC Levadia esindaja ning arhitektid.

"Pooldan justiitsministrina seda, et nii lastel kui täiskasvanutel oleks koht spordi tegemiseks ja võistlemiseks, kuid kommunismiohvrite memoriaali kõrvale ei oleks jalgpallihall sobinud nii müra kui kommunismiohvrite mälestamiskoha väärikuse tõttu. Administratiivhoone rajamine oli meile sobiv kompromiss nii visuaalselt kui ka väiksemat mürataset arvestades," ütles justiitsminister Raivo Aeg.

Osavõtjate enamus toetas riigihalduse ministri Jaak Aabi vahendatud kompromissi, et jalgpallihalli asemel rajatakse Maarjamäele FC Levadia administratiivhoone ning jalgpallihallile endale leitakse teine asukoht.

"Kompromisslahenduse pakkus välja arendajana FC Levadia. Koostöös Tallinna linnaga otsime hallile uut asukohta," ütles Aeg.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: