EL-is puudub konsensus terrorismivastase võitluse küsimuses

Relvastatud politseinikud Viinis autosid kontrollimas.
Relvastatud politseinikud Viinis autosid kontrollimas. Autor/allikas: AFP/SCANPIX

Reedel sõlmitavat Euroopa Liidu islamiterrorismivastast deklaratsiooni on esimesest kavandist muudetud. Liikmesriikide ministrid on nõus aktsepteerima versiooni, kust on eemaldatud sõna islam ja võimalus karistada migrante, teatas Financial Times.

Selle nädala alguses esitasid Saksamaa, Prantsusmaa ja Austria ühise kavandi, mis peaks tõhustama terrorismivastast võitlust Euroopas. Tegemist oli reaktsiooniga sellel aastal toimunud islamistide rünnakutele Pariisis, Nizzas ja Viinis.

11-lehelises plaanis olid sellised punktid, nagu suurendada seadusi, mis lubaksid võimudel paremini lugeda krüpteeritud sõnumeid ja karistada migrante, kes keelduvad integreerumast.

Deklaratsiooni eesmärgiks on näidata, et Euroopa Liit on ühtne küsimustes, mis puudutab sekularismi ja usuvabadust.

Diplomaatilisi probleeme on tekitanud Brüsseli kasvav mõjuvõim, kuna traditsiooniliselt on terrorismiga võideldud rahvusriikide tasandil.

Euroopa Liidus vastuolusid põhjustanud terrorismivastane deklaratsioon saab muudetud kujul reedel rahvusriikide sise-ja justiitsministrite poolt siiski kinnitatud.

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: