Halduskohtusse on maskikohustuse peale esitatud kolm kaebust

Maskikandjad linnas
Maskikandjad linnas Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Halduskohtutesse on esitatud siiani kolm kaebust, mis vaidlustavad valitsuse korralduse kanda avalikes siseruumides maski või katta suu ja nina.

Inimesed, kes pole rahul valitsuse kehtestatud kohustusega kanda kaitsemaski või katta suu ja nina, saavad teha selle kohta kaebuse halduskohtule, kel on pädevus otsustada, mida nende kaebustega edasi teha.

Esimese kolme kaebusega esitatud esialgse õiguskaitse taotlused on kohus jätnud rahuldamata. Nende vaidlustamise tähtaeg – 15 päeva veel kestab.

"Kaebuste endi osas ei ole kohus hetkel veel seisukohta võtnud, sh ei ole otsustatud nende menetlusse võtmist," selgitas Tallinna halduskohtu pressiesindaja Anneli Vilu ERR-ile.

Kaebus tuleb esitada vastustaja asukoha või teenistuskoha järgi. Kuna nendes asjades on vastustajaks valitsus, mis asub Tallinnas, siis tegeleb kõigi selliste kaebustega Tallinna halduskohus.

Kolmest kaebusest kaks on esitatud Tartu halduskohtule, kes edastab need kohtualluvuse järgi Tallinna halduskohtule.

"Seega ka juhul, kui inimene on esitanud kaebuse valesse kohtusse, siis kohus ise korrigeerib seda," täpsustas Vilu.

Kuna kohtualluvuse määrused on vaidlustatavad, siis tulebki oodata nende jõustumist, mis võtab 15 päeva, misjärel edastatakse kaebus õigele kohtule.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: