Trump Twitteris: Giuliani on nakatunud koroonaviirusega

Rudy Giuliani
Rudy Giuliani Autor/allikas: SCANPIX/AFP

USA presidendi Donald Trumpi advokaat Rudy Giuliani, kes on juhtinud presidendi õigusabimeeskonna katseid valimiskaotust ümber pöörata, on nakatunud koroonaviirusega, kirjutas Trump pühapäeval Twitteris.

Giulianil ilmnesid mõningad haigusnähud ning ta toimetati Georgetowni ülikooli meditsiinikeskusse Washingtonis, lausus anonüümsust palunud informeeritud allikas. Oma 76 eluaastaga kuulub New Yorgi endine linnapea riskirühma. 

Giulianit on sageli nähtud maskita – neljapäeval näitas CNN videoklippi temast siseruumis vestlemas koos veel hulga katmata näoga inimestega. Eeldatavalt on ta lähikontaktis olnud ka teiste oma õigusabimeeskonna liikmetega.

"Giuliani, New Yorgi ajaloo vaieldamatult suurim linnapea, kes on teinud väsimatult tööd USA ajaloo (vaieldamatult) kõige korrumpeeritumate valimiste paljastamisel, andis Hiina viiruse suhtes positiivse proovi," kirjutas Trump, kasutades Hiinat vihastanud väljendit koroonaviiruse kohta.

Diagnoos tuleb ajal, mil Giuliani juhib presidendi trotslikke ja edutuid katseid vaidlustada Joe Bideni võitu 3. novembri presidendivalimistel. 

Kui tema meeskond tervishoiualaseid juhiseid järgib, siis peaks nad lähikontakti korral vähemalt nädalaks eneseisolatsiooni minema. 

USA on uuest koroonaviirusest enim räsitud riik maailmas, laupäeval tuvastati seal kolmandat päeva järjest rekordiline hulk ehk pea 230 000 nakatunut. Kokku on riigis kinnitust leidnud ligi 15 miljonit nakkus- ja enam kui 281 000 surmajuhtu.

Terve rida Trumpi siseringi liikmeid on nakatunud koroonaviirusega pärast seda, kui president ise paar nädalat enne valimisi COVID-19-sse haigestus.

Nende seas on tema naine Melania, poeg Donald Jr, poeg Barron, pressiesindaja, mõned nõunikud, kampaaniaülem ja mitmed vabariiklastest kongresmenid. 

Allikas: AFP-BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: