Venemaa tugevdab Kaliningradis sõjalist kohalolekut

Venemaa Läänemere laevastiku alused võtavad osa võidupüha tähistamise peaproovist 7. mail 2015 Kaliningradi oblastis.
Venemaa Läänemere laevastiku alused võtavad osa võidupüha tähistamise peaproovist 7. mail 2015 Kaliningradi oblastis. Autor/allikas: Vitali Nevar/ITAR-TASS/Scanpix

Venemaa hinnangul on NATO sõjaline võimsus Läänemerel kasvanud ja seepärast tugevdatakse Kaliningradis asuvaid sõjajõude.

"Kaliningradi sõjaline tugevdamine on vastuseks NATO-le, kes on lähedusse paigutanud soomustatud tankiüksuse ja teisi löögiüksusi," ütles Venemaa Balti laevastiku admiral Aleksander Nosatov.

 "Venemaa on toonud Kaliningradi täielikult motoriseeritud jalaväeüksuse ja järgmistel aastatel tuuakse juurde veelgi lisajõude," lisas Nosatov.

Peale Krimmi okupeerimist 2014. aastal on Venemaa sõjaline kohalolek Kaliningradis pidevalt suurenenud, juurde on toodud tankid T-72B3M, mereväe korvett mis on varustatud tiibraketiga ja teadmata arv SU-30SM hävitajaid.

Kaliningrad on tugevalt militariseeritud Venemaa Läänemere piirkond, mille Moskva vallutas Saksamaalt peale Teist maailmasõda.

Kaliningradis baseerub Venemaa Läänemere laevastiku peakorter.

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: