Külm ilm jätkub

Foto: Priit Mürk/ERR

Külma ilma jagub veel paariks päevaks. Veesilmad saavad jääkaaned peale, kuid need on õhukesed, nii et jääleminek on ohtlik.

Ilm on külm ja praegu isegi tavapärasest keskmisest paar kraadi madalam ja jääb nii veel paariks päevaks.

Maa jääb aga esialgu mustaks. Vähehaaval niiskemat õhku siiski lisandub, kuid suuremaks sajuks sellest ei piisa, küll aga võtab see päikesesära vähemaks. Reedel tuleb niiskust lisaks ja sajupilvi kandub üle Eesti. Tihe see sadu ei ole, aga mandril võib maa valge kihi ikka saada.

Eelolev öö tuleb sajuta. Suurem osa Mandri-Eestist on selge taevaga, saartel, läänerannikul ja ka Eesti idaservas on pilvisem. Tuul puhub kagust 2-8, rannikul iiliti 12 m/s. Õhutemperatuur langeb saartel -5, mandril -10 kraadini.

Hommik tuleb laialdaselt selge, vaid saartel ja Eesti idapiiri lähistel on pilvisem, aga ka sajuta. Puhub kagutuul 2-8, Liivi lahe ääres iiliti 12 m/s. Õhutemperatuur on saartel kuni -4, mandril kuni -8 kraadi.

Neljapäeval on saartel ja läänerannikul pilved taevas ja kohati sajab kerget lund. Mandri sisealadel on hommikupoolik selgem, pärastlõunal liigub üle pilvi, mis aga sadu ei anna. Puhub kagu- ja idatuul 3-9, rannikul iiliti 12 m/s. Õhutemperatuur on -2 kuni -5, saartel -1 kuni +1 kraadi.

Reede toob lund, laupäeva öösel sajab aga pigem lörtsi ja vihma ning temperatuur kerkib 0 kraadi ümbrusesse. Päeval pilved hõrenevad ja temperatuur suundub uuesti langusesse.

Pühapäev on sajuta ja kargem. Esmaspäev on pehmem ja toob veidi lund juurde.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: