Tallinnas pääsevad 1.-3. klassi õpilased järgmisel nädalal koolimajja

{{1607695020000 | amCalendar}}
Foto: Priit Mürk/ERR

Talllinna linnavalitsus otsustas reedel, et vaatamata neljapäevasele otsusele viia kõik Tallinna munitsipaalkoolid distantsõppele pääsevad algkoolilapsed järgmisel nädalal siiski kontaktõppele.

Tallinna linnapea Mihhail Kõlvarti sõnul tehti kiire otsus seetõttu, et paljud algkooli laste vanemad ei suuda nii kiiresti leida lahendust, mida järgmisel nädalal lapsega peale hakata.

"Kuna valitsuse otsus tekkis üleöö ja mitte kõik lapsevanemad polnud suutelised leidma lahendust järgmiseks nädalaks – kellega laps jääb koju, millega ta tegeleb. Selliseid signaale me hakkasime saama viimase päeva jooksul päris palju. Me otsustasime, et tuleb leida kiire lahendus ja meil oli kohtumine koolijuhtidega. Me anname lapsevanematele teada, et juhul kui tõepoolest pole teist võimalust, siis saab algkoolilapsi tuua ka kooli ja kool leiab nendele tegevusi hommikul kella kaheksast kuni päeval kella kaheni," ütles Kõlvart ERR-ile.

Kõlvart märkis, et lapse peaks kooli tooma vaid hädavajadusel, kui tõesti ei leita lapsele kodus tegevust või kedagi koju hoidjaks. "Nendel, kellel pole muud alternatiivi ehk nad ei suuda leida lastele tegevusi ja kelle pole võimalus leida kedagi, kes oleks lastega kodus, on loodud selline operatiivne võimalus. Me pöördume vanemate poole, et nad kasutaksid seda ainult siis, kui on hädavajadus," märkis Kõlvart.

Lastele pakutakse koolis ka süüa.

Loovõpet, mis pole päris klassikaline õpe, pakutakse distantsilt 1. kuni 9. klassi õpilastele, ütles Kõlvart. Gümnaasiumiosas jätkub Tallinna koolides kõik nii nagu viimastel nädalatel, märkis linnapea.

Kuivõrd vabariigi valitsus otsustas, et koolid peavad uksed sulgema, siis Kõlvarti sõnul võib tekkida Tallinna reedesel otsusel sellega formaalne vastuolu. "Aga meie peame ka lahendusi otsima. Me oleme teinud ettepaneku, et algkool võiks olla koolimajas. Seda ametlikult ei ole (valitsus) otsustanud, aga valitsus ootab ka lahendusi, mida saab pakkuda nendel lastele, kelle ei ole võimalik olla kodus vanematega, kuna vanemad peavad tööd tegema," lausus Kõlvart.

Haridus- ja teadusminister Jaak Aab tõdes, et kuigi vastuolu Tallinna otsus tekitab, siis algatus on hea.

"Kui formaalselt vaadata, mida tunnistab ka linnapea, siis vastuolu on. Nüüd, mis puudutab sisu, siis sisuliselt on see hea algatus, et tulla lapsevanematele appi. Kindlasti ei ole hea, kui seal kooliklassidesse tuleb massiliselt õpilasi. Ütleme, et pool klassi tundub vähe liiast," rääkis Aab "Aktuaalsele kaamerale".

Regionaalminister Anneli Ott ütles "Aktuaalsele kaamerale" antud intervjuus, et omavaitsuste juhid peavad lahendama need probleemid, mis tekivad peredel, kus lapsed ei saa esmaspäevast koju jääda. "Aga põhiline suunis on see, et koolid kinni, et võimalikult kõiki kontakte vähendada," rõhutas ta.

Oti sõnul ei saa valitsus takistada omavalitsusi, kes otsustavad algklasside lapsed ikkagi esmaspäevast kooli lubada.

"Koolipidaja lõpuks otsustab, mismoodi kool toimetab, aga see on riigi soovitus, suunis, et me kõik peame tegelema sellega, et kontakte viia miinimumini. /.../ Loomulikult, see on iga omavalitsuse otsustada, kuidas probleeme, mis koolide kinnipanemisest tekivad, kohapeal lahendada," rääkis minister.

 

Toimetaja: Marko Tooming, Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: