Raik: Jevgrafovile sokutati väga hästi tasustatud töö

Foto: Sergei Stepanov/ERR

Narva ekslinnapea Aleksei Jevgrafov palgati Narva haigla juhatuse liikmeks. Nõukogu sõnul peaks endine linnapea tugevdama haigla strateegilist juhtimist, kuid oponent Katri Raigi hinnangul sokutati Jevgrafovile ajutine ja väga hästi tasustatud töökoht.

Aleksei Jevgrafov ja Irina Janovitš kaotasid küll linnapea ja volikogu esimehe kohad, kuid säilitasid positsiooni Narva haigla nõukogus ja nõukogu otsusega on Jevgrafov nüüd haigla juhatuse liige, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Haigla kauaaegne juht Olev Silland jätkab ülemarstina.

"Olev Silland abistab rohkem meditsiinilises teenuses, aga Aleksei võtab enda peale strateegilise juhtimise," selgitas haigla nõukogu esimees Janovitš.

"Tulevad investeeringud ja mul on kontaktid ministeeriumis, ma tean, kellega ma pean rääkima sel teemal ja mina kindlasti sellega tegelen," ütles Jevgrafov.

Samas on Aleksei Jevgrafov endiselt Kodulinn Narva linnapeakandidaat ja kui ta 30. detsembril linnapeaks valitakse, siis saab ta haiglat juhtida vaid kaks nädalat.

"No vaatame, võib-olla kaks nädalat, võib-olla ta valimistel ei võida. Aeg näitab," ütles Janovitš.

Fraktsiooni Meie Narva esimehe, Narva volikogu koalitsiooni linnapeakandidaadi Katri Raigi hinnangul on haiglas toimunud juhivahetuse taga soov tagada endale sissetulek.

"Mina ei näe siin kopika eest soovi lahendada Narva haigla juhtimisprobleeme. Haigla nõukogu esimees on endine linnavolikogu esimees, kes endisele linnapeale sokutas väga hästi tasustatud 6000-eurose kuupalgaga töö," kommenteeris Raik.

Seda, et haigla juhatuse liikme palk on 6000 eurot, Jevgrafov ei usu.

"Ma ei tea, ma veel alla ei kirjutanud lepingut, aga mulle tundub, et vähem. See ei ole minu poolt küsitud, mina lihtsalt jätkan samadel tingimustel, mis olid endisel juhatuse liikmel," ütles Jevgrafov.

Tema sõnul polnud haigla juhi kohale asumine tema idee, vaid nõukogu kollegiaalne otsus.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: