Tallinna Sadama kaubamaht kerkis viie aasta rekordtasemele

Tallinna sadam.
Tallinna sadam. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Tallinna Sadama kaubamaht kasvas pandeemiast hoolimata aastaga seitse protsenti 21,3 miljoni tonnini. Reisijate arv langes 2020. aastal siiski tunamullusega võrreldes 59 protsenti 4,3 miljonile reisijale.

Laevakülastuste arv langes aastaga vaid 9,8 protsenti tulenevalt kaubaveo jätkumisest rahvusvahelistel reisiliinidel.

Eesti mandri ja suursaarte vaheline reisijate arv vähenes lõppenud aastal pandeemiaga seotud piirangute tõttu 18 protsenti ja sõidukite arv 8 protsenti.

Tallinna Sadama juhatuse esimehe Valdo Kalmu sõnul on ettevõtte tasakaalustatud ärimudel neljas ärivaldkonnas koroonaajastul ennast hästi tõestanud. Pandeemia tõttu on kannatanud küll ettevõtte reisijate äri, kaubamaht kerkis samal ajal aga viie aasta rekordtasemele.

Neljandas kvartalis läbis Tallinna Sadama sadamaid 5,8 miljonit tonni kaupa ja 600 000 reisijat. Kaubamaht kasvas 2019. aasta neljanda kvartaliga võrreldes 2,5 protsenti ja reisijate arv vähenes 73 protsenti. Laevakülastuste arv vähenes 7 protsenti 1768 külastuseni. Kaubamahu kasvu taga on vedellasti suur kasv, tegemist on aga pigem projektipõhiste äridega ning pidevat kasvu ei ole ette näha.

Eesti mandri ja suursaarte vaheline reisijate arv vähenes 10 protsenti, sõidukite arv samal ajal kasvas 3 protsenti ja Kanadasse prahitud jäämurdja Botnica prahipäevade arv vähenes 25 protsenti eelneva aasta sama perioodiga võrreldes.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: