Koalitsioon lükkab abielureferendumi eelnõu arutelu esialgu edasi

{{1610526120000 | amCalendar}}
$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Abielusõrmused Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Koalitsioon ei plaani kolmapäeval abielureferendumi eelnõuga edasi minna. Põhiseaduskomisjoni esimehe Anti Poolametsa sõnul plaanib ta loobuda eelnõu riigikogu suures saalis ettekandmisest, mille järel lükkub eelnõu arutelu automaatselt järgmisesse nädalasse.

"Ma lihtsalt ei pea oma ettekannet ja sellega automaatselt kui ettekandja ei tule kohale, siis liigub see järgmise nädala päevakorda. Vahepeal on meil võimalus settida seda teemat, teha homme komisjoni või ka siis järgmine esmaspäev ja siis panna lukku see teema, ehk kas me võtame selle lõplikult välja," ütles Poolamets ERR-ile.

Poolametsa sõnul tuleb otsuseid teha selge peaga ja rahulikul ajal ning peaministri tagasiastumise ajal on veel õhus palju segadust. "Selge see, et peaks settima see olukord, kõik peaksid maha istuma ja kuna on jutt koalitsioonide tegemisest, siis on see kokkuleppe küsimus, kuidas edasi minna," ütles Poolamets.

Praegune olukord on tema sõnul kiirelt arenenud, otsuste langetamine võtab mitu päeva aega. Kui EKRE peaks koalitsioonis jätkama, on küsimus, kuidas lahendada erakonnale oluline küsimus.

Poolamets märkis, et võimalikke variante praegu abieluhääletuse riigikogu saali jõudmise peatemiseks on mitmeid. "Juriidiliselt korrektseim variant on see, et vaadates kodukorda, saab loomulikult katkestada kui ettekandja ei tule pulti. Siis ta automaatselt lükkub edasi, sest arutelu ei saa toimuda," ütles ta.

Sellisel juhul on võimalik jätkata nädala pärast, kui siis ei taha arutada on viimane hetk välja võtta komisjoni enda ettepanekul tuleval esmaspäeval.

Ka opositsioonilise Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimees Indrek Saar ütles, et Keskerakond, EKRE ja Isamaa ei suuda enam abiuelureferendumile saada vajalikku riigikogu enamust.

Toimetaja: Indrek Kiisler, Urmet Kook, Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: