X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Galerii: teise vaktsiinidoosi on saanud 66 inimest

{{1610963640000 | amCalendar}}
Foto: ERR / Rene Kundla

Esmaspäeva hommikuse seisuga on Eestis teise Covid-19 vaktsiinidoosi saanud 66 inimest Põhja-Eesti Regionaalhaiglas ja Ida-Tallinna Keskhaiglas. Õhtul alustati Covid-19 teise vaktsiinidoosi manustamist ka Ida-Viru keskhaiglas.

Esimene Pfizer/BioNTechi Covid-19 vaktsiini saadetis jõudis Eestisse 26. detsembril. Selles oli 9750 vaktsiini doosi ja päev hiljem alustati ka tervishoiutöötajate vaktsineerimist.

Pfizer/BioNTechi (ja ka Moderna) vaktsiinid on kahedoosilised ning möödunud pühapäeval oli võimalus teine kaitsesüst teha esimesel päeval vaktsineeritutele. Seda võimalust kasutasid Põhja-Eesti Regionaalhaigla ja Ida-Tallinna Keskhaigla, kes tegid eile vastavalt 10 ja 56 teist vaktsiinisüsti.

Ehk kokku on esmaspäeva hommikuse seisuga vaktsineerimise kuur lõpetatud 66 inimesel.

Ülejäänud asutused, kes alustasid vaktsineerimist 27. detsembril, teevad teise kaitsesüsti esmaspäeval. Sealhulgas sai esmaspäeval teise kaitsesüsti kõige esimesena Eestis vaktsineeritud 25-aastane arst-resident Jelena Rozinko Ida-Viru keskhaiglast.

Pärast teise doosi saamist andis Rozinko ERR-ile lühiintervjuu, kus ta ütles, et haigla töötajad hakkavad vaikselt koroonaviiruse vastu vaktsineerimisega harjuma.

"Alguses oli küll probleem, et inimesed kartsid seda. Aga kui hakkasime rääkima õdede ja hooldajatega ning seletasime, kuidas süst toimib, siis paljud läksid ikka vaktsineerima. Arstidest on peaaegu kõik oma süsti saanud," sõnas Rozinko.

Ida-Viru keskhaigla 1300 töötajast on esimese vaktsiinidoosi saanud 400. Keskhaigla ülemarsti Toomas Kariisi sõnul ei ole vaktsineeritutel erilisi kõrvalnähtusid täheldatud.

"Tavapärased asjad: natuke on süstekoht valus ja lihas kuskilt valus. Mõnel on kerged haiguse sümptomid olnud, mis võivad olla ka mõne teise haiguse sümptomid. Ei midagi erilist, mida me võiksime otseselt selle vaktsineerimise arvele kirjutada," ütles Kariis, kes sai samuti täna oma teise doosi kätte.

Vaktsineerimiskuur on praegu pooleli ehk ühe kaitsesüsti on saanud 18 209 inimest.

Esmaspäeval saabus Eestisse vaid 6825 vaktsiinidoosi, sest väidetavate ümberkorralduste tõttu Pfizeri Belgia tehases ei suuda vaktsiinitootja lepinguga lubatud koguseid tarnida.

 

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: