Vene konsuli vaktsineerimisega seotud arst jäi ametist ilma

Foto: Rene Kundla/ERR

Ida-Viru keskhaiglas korraldatud siseuurimise tulemusena ei jätka Vene peakonsuli vaktsineerimisega seotud olnud konsuli raviarst Veronika Iljina enam haigla pulmonoloogia eriala juhina.

Ida-Viru keskhaigla juhatuse esimees Tarmo Bakler ütles, et Iljina jätkab samas tööd arstina.

Ida-Viru keskhaigla sisejuurdlus kinnitas Eesti Päevalehe ajakirjanike tuvastatud fakti, et jaanuarikuus sai kaks Pfizeri vaktsiini doosi tollane Venemaa peakonsul Narvas Juri Gribkov.

Tarmo Bakler lisas, et haigla juhtkonnal on kinnitus vaktsineerimist juhtinud infektsioonikontrollteenistuse juhilt, et rohkem haigla reeglitele mittevastavaid
vaktsineerimisi ei ole olnud.

Tarmo Bakleri sõnul toimus Gribkovi vaktsineerimine haigla juhtkonna teadmata. Kaitsepookimisega seotud olnud peakonsuli raviarst dr Veronika Iljina ei täida enam pulmonoloogia erialajuhi kohuseid ja jätkab arstina. Haigla juhi kinnitusel viisid vaktsineerimise läbi meditsiinitöötajad, kes samadel päevadel vaktsineerisid teisi haigla ja kiirabi töötajaid. Nende tulevik on veel lahtine.

"Lõplikult ei ole selle konkreetse juhtumi menetlemist lõpetatud," sõnas Bakler.

Uurimise käigus selgus, et Juri Gribkovi vaktsineerimise kohta ei teinud haigla nõuetekohast vaktsineerimisteadet ja need vaktsiinidoosid ei kajastu näiteks statistikas.

"Konkreetse immuniseerimise juures ei täidetud kõiki dokumenteerimise nõudeid. See ei jõudnud Eesti vaktsineerimise üldisesse andmebaasi," lausus Bakler.

Vene Föderatsiooni Narva peakonsulaadi kodulehel teemat kommenteerinud Juri Gribkov kirjutas, et ta oli vaktsineerimisega nõus tingimusel, et seda tehakse arstisaladust hoides. Gribkov avaldas kahetsust, et see muutus meediasündmuseks. Konsuli ametiaeg sai läbi jaanuari lõpus.

Ida-Virumaa keskhaigla juht Tarmo Bakler nentis, et segadus just vaktsineerimise algfaasis oli seotud sellega, et selgus, et ühest koroonavaktsiinipudelikesest võis planeeritud viie doosi asemel saada kuus doosi. Seega pidid tervishoiutöötajad kiiresti leidma vaktsineerimiseks lisainimesi.

"Ei saanud alati kindel olla, kui palju on sellest konkreetsest vaktsiiniviaalist võimalik vaktsiinidoose kätte saada," sõnas Bakler.

Ida-Viru keskhaigla siseuurimise tulemuste doktor Iljinad puudutav osa anti kolmapäeva õhtul üle terviseametile.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: