Sutrop läheb riigikokku, Ruusmann pole veel otsustanud

{{1611574440000 | amCalendar}}
$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>

Reformierakonna 34-liikmelises fraktsioonis vahetub uue valitsuse ametisse astumisel kaheksa liiget. Asendusliikmetest kuus on lubanud parlamenti minna, kaks on palunud veel mõtlemisaega.

Peaministri kohale asuva Kaja Kallase asendusliikmena asub riigikogus tööle Keila abilinnapea Timo Suslov.

Rahandusministriks saava Keit Pentus-Rosimannuse asendusliikmena asub ametisse mitme eelmise riigikogu koosseisu liige ja praegune Reformierakonna Tallinna volikogu fraktsiooni liige Ivi Eenmaa.

Tulevase justiitsministri Maris Lauri asemel pääseb parlamenti samuti varasema riigikogu töökogemusega Mati Raidma.

Kaitseministriks tõusva Kalle Laaneti asemel ootab riigikogu koht Aivar Viidikut. Hiiumaa vallavolikogu esimees Viidik on ka juba teatanud, et kavatseb riigikokku tööle minna.

Maaeluministriks esitatud Urmas Kruuse asendusliige üheksandas valimisringkonnas on Elva vallavanem Toomas Järveoja.

Tulevase väliskaubandus- ja IT-ministri Andres Suti asendusliige samast üleriigilisest asendusliikmete nimekirjast Tallinna linnavolikogu liige Õnne Pillak.

Haridus- ja teadusministri kohale suunduva Liina Kersna asemel peaks riigikokku minema Maido Ruusmann, kes pole veel praeguseks otsust langetanud.

Esmaspäeva lõunaks polnud oma otsust langetanud sotsiaalkaitseministrina tööd alustava Signe Riisalo asendusliige Margit Sutrop ning Tõrva vallavanem Maido Ruusmann.

Sutrop teatas esmaspäeva õhtul, et asub siiski riigikogus tööle. "Loodan Riigikogus aidata kaasa ka Eesti tervishoiu arengule, sest haiglate eetikakomiteede töös osalemise kaudu näen ka siin arenguvõimalusi.
Ega ma ikka ei suuda kõrvale jääda, kui antakse võimalus kujundada Eesti tulevikku," kirjutas ta sotsiaalmeedias.

Sutrop pääseb riigikokku sotsiaalkaitseministri positsioonile asuva Signe Riisalo asemel.

Ruusmann pole otsust veel langetanud ja kaalub selle mõju kohalikule poliitikule. "Üks elu raskemaid otsuseid," ütles ta ERR-ile.

Tema sõnul tuleb otsustada, mis oleks parim koduvallale, samuti on keeruline Kagu-Eestist väikse ajaga ümber asumine. "Võtan kohapealset asja täie tõsidusega," sõnas Ruusmann ja lisas, et kodukoha ja regionaalpoliitika eest tuleb seista ka parlamendis. "Ka sellel olid omad põhjused, miks kandideerisin riigikokku," märkis ta.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: