Putin kutsus üles parandama EL-i ja Venemaa suhteid

{{1611768120000 | amCalendar}}
Foto: SCANPIX/AFP PHOTO/World Economic Forum (WEF)

Venemaa president Vladimir Putin kutsus üles parandama Euroopa Liidu ja Venemaa suhteid.

Virtuaalsel Davosi majandusfoorumil esinenud Putin ütles, et Venemaa ja Euroopa jagavad ühist ajalugu ning nad peaks pöörduma tagasi positiivse agenda juurde, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Putin ütles, et Venemaa on selleks valmis. Ta ei täpsustanud, kuidas suhteid parandama peaks.

"Tänane olukord ilmselgelt ei ole normaalne. Me peame naasma positiivsema tegevuskava juurde. See teenib Venemaa ja olen kindel, et ka Euroopa riikide huve. Me peame vabanema mineviku foobiatest, lõpetama möödunud sajandi
sisepoliitiliste protsesside ja probleemide ärakasutamise ning vaatama tulevikku," sõnas ta.

Samal ajal, kui Putin kutsus Euroopat üles unustama vanad foobiad, trambiti Moskvas uksele, mille taga elab vangistatud opositsiooniliidri Aleksei Navalnõi naine Julia. Kohale saabunud advokaati korterisse ei lastud.

"Enam kui kaks tundi ei ole mind lastud Julia juurde. Julia viibib seal praegu üksi, advokaadi abita, teadmata selle uurimismenetluse õiguslikke nüansse," selgitas Julia Navalnaja advokaat Veronika Poljakova.

Lisaks Navalnõi abikaasa ja tema venna korteritele otsiti läbi ka mitu Navalnõi korruptsiooniga võitlemise fondi kontorit.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: