X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Akadeemik Soomere: Lutsarit ähvardades rünnatakse Eesti riiki

Eesti Teaduste Akadeemia president Tarmo Soomere.
Eesti Teaduste Akadeemia president Tarmo Soomere. Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Valitsust koroonaviiruse ohjeldamisel abistava teadusnõukoja juhti Irja Lutsarit rünnates rünnatakse Eesti riiki, leiab Teaduste Akadeemia president Tarmo Soomere.

Alljärgnevalt avaldab ERR akadeemik Soomere pöördumise tervikuna:

"Eesti teaduste akadeemia presidendi pöördumine COVID-19 teadusnõukoja vastu suunatud rünnakute teemal.

Avalik rünnak COVID-19 tõrje teadusnõukoja juhi professor Irja Lutsari vastu näitab, et puusalt tulistatud vihakõnede ajastust liigume  täpselt sihitud ähvarduskõnede ajajärku.

Professor Lutsari valimine sihtmärgiks ei ole juhuslik. Targimate ähvardamine on otsene ja teadlik rünnak kogu Eesti riigi vastu. Sest riigi toimimine, nii kriisidega hakkama saamine kui ka edukus ja konkurentsivõime, tugineb järjest enam sellele, kui hästi suudab riik hankida ja rakendada parimat olemasolevat teadmist. Praegusel ajastul on selle teadmise kandjaks riiki nõustavad tippteadlased. Nende tasalülitamine ähvardamise ja mõnitamise kaudu on alatu viis nõrgestada meie riiki.

Francis Bacon teadis juba nelisada aastat tagasi, et miski ei ole riigile ohtlikum olukorrast, kus kavalad saavad esineda tarkadena. Nüüd näeme, kuidas kavalus on astunud liitu jultumusega. Teadus ja teadlased saavad seda protsessi kirjeldada, aga mitte muuta. Sellise tuleviku poole, mis oleks väärt elamist, liigume vaid siis, kui ühiskond tervikuna jultumust ja alatust ei aktsepteeri.

Tarmo Soomere
Eesti teaduste akadeemia president."

Lutsar sattus eriti intensiivsete rünnakute alla, kui rääkis reedel ETV saates "Ringvaates", et strateegilistel ametikohtadel töötavad inimesed peaksid olema koroonaviiruse vastu vaktsineerimisel eelisjärjekorras.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: