X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Kallas ja Macron rääkisid kaitsekoostööst

Kaja Kallas.
Kaja Kallas. Autor/allikas: Valitsuse kommunikatsioon

Peaminister Kaja Kallas vestles reedel telefoni teel Prantsusmaa presidendi Emmanuel Macroniga, kõne all olid Eesti ja Prantsusmaa kaitsekoostöö ning välispoliitika.

Kallas tänas Macroni Prantsusmaa panuse eest regiooni ja kogu NATO julgeoleku tagamisel.

"Prantsusmaa on Eestile oluline liitlane," ütles Kallas. "Meie kaitseväelased teenivad koos Malis ja Prantsusmaa panus meie regiooni julgeolekusse on väga suur. Läinud aastal panustasid prantslased NATO õhuturbesse Ämaris ja sel kevadel naastakse Eestis paiknevasse NATO lahingugruppi," lisas peaminister.

Järgmisel nädalal osalevad Macron ja Kallas Saheli regiooni riikide (Burkina Faso, Mali, Mauritaania, Niger, Tšaad) koostööd koordineerival videokohtumisel.

Eesti osaleb Malis Prantsusmaa juhitud operatsioonil Barkhane rühmasuuruse üksuse ning eriväelastega sihtüksuses Takuba, lisaks osalevad Eesti staabiohvitserid ÜRO rahuvalvemissiooni ning Euroopa Liidu väljaõppemissiooni tegevuses.

Kallas ja Macron rääkisid ka suhetest USA uue administratsiooniga, NATO tulevikust ja suhetest Venemaaga. Peaminister tutvustas ka uue valitsuse prioriteete ning Macron ja Kallas kinnitasid mõlemad kliimaneutraalsuse eesmärgi olulisust nii Euroopa Liidus kui ka igas liikmesriigis.

Kallas võttis vastu Macroni kutse esimesel võimalusel kahepoolselt kohtuda.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: