Õpetajad hindavad katsetele tulnud koolieelikuid varasemast küpsemateks

Foto: Siim Lõvi /ERR

Kooliks ettevalmistumist pole koroonaaeg negatiivselt mõjutanud, ütlevad õpetajad, kes on hinnanud esimesse klassi astujate teadmisi. Tallinnas on seekordsed katsed sügisel esimesse klassi astujatele lõpusirgel.

Tallnna 21. koolis alustab 1. septembril neli esimest klassi ning ühte neist, inglise keele süvaõppega klassi pääsemiseks on kasted. 28 kohale kandideeris 280 last.

"See koroona midagi erilist õppimises küll ei toonud. Jätkasime kodus rahulikult lugemist ja tegime natukene arvutamist. Nii see ettevalmistus läheb," kommenteeris lapsevanem Ingrid.

Vanemad pidid jääma lapsi ootama, sest koolimajja nad ei pääsenud. Õppealajuhataja sõnul pole koroonaaeg koolieelikute teadmiste taset mõjutanud.

"Meil on väga kogenud ja tublid õpetajad, nemad ütlesid, et nad erilist vahet ei märka. Nii nagu ikka, tavapäraselt on lapsi, kes on väga tugevalt ette valmistatud kooliks ja on neid, kelle valmistus võib-olla ei ole nii hea," ütles Tallinna 21. kooli õppealajuhataja Valentina Taliaru.

Esmaspäeval selgub, kes nädalavahetusel katseid teinutest soovitud klassi pääsevad.

Vanemad pidid lastele ukse vahelt lehvitama ka Tallinna Prantsuse Lütseumis, sest ka seal neid koroonaohu tõttu kooli ei lubatud.

Kooliküpsuse uuringule tulijatest pääseb lütseumi umbes iga neljas laps. Katsetele tulnud lapsed on iseseisvamad kui varem, hindab direktor.

"Varem, kui nendel katsetepäevadel nad olid koos vanematega, siis pigem oli sellist nuttu ja virinat. Aga nüüd, kui vanematele uksel lehvitavad ja õpetaja võtab nad vastu, siis saavad kõik väga asjalikult hakkama," kiitis Tallinna Prantsuse Lütseumi direktor Peter Pedak.

Ülelinnalised koolid peavad oma nimekirjad esitama haridusametile järgmisel nädalal.

EELK Tallinna Kaarli koguduse juurde loodud erakapitalil põhinevas Kaarli koolis, kus praegu tegutseb kaheksa klassi, on 1. klassi nimekiri enam-vähem valmis, sest enamik õpilasi on kas eelkoolist või oma lasteaiast. Lastega olid üks-ühele vestlused, kuid üks katse tuli ka ära jätta.

"Meil jäi ära seekord laste sotsiaalse küpsuse vaatlus, sest me ei saanud neid lapsi ju ühte tuppa kokku panna koos mängima," selgitas Kaarli kooli klassiõpetaja Lea Krall.

Lapsevanematega ei olnud koolil võimalik silmast-silma vestelda, kuid see asendati Zoomi-kohtumisega.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: