Saksamaa andis Tšehhile 15 000 doosi koroonavaktsiini

Foto: AstraZeneca

Saksimaa, Baieri ja Tüüringi liidumaad Saksamaal otsustasid aidata hetkel Euroopa kõige kõrgemate koroonaviiruse nakatumisnäitajatega Tšehhit kokku 15 000 vaktsiinidoosiga.

Saksamaa naaberriigi Tšehhi aitamist kinnitas Saksimaa liidumaa valitsusjuht Ralph Schreiber.

Kuidas Saksamaa abidoosid jaotatakse, seda otsustab juba Tšehhi valitsus, märkis Saksa avalik-õigusliku ringhäälingu ARD uudistesaade Tagesschau.

Millise vaktsiiniga on tegemist, seda ei avaldatud, kuid suure tõenäosusega on tegemist AstraZeneca vaktsiiniga, mille puhul on Saksa meedias varem öeldud, et ladudes ootab kasutamist ligi miljon doosi seda vaktsiini.

Praegu on Euroopa Liidus heaks kiidetud kolm koroonavaktsiini: Pfizer/BioNTech, Moderna ja AstraZeneca. Neist kaks esimest on heakskiidu saanud kõigile vanuserühmadele, mistõttu on Saksamaal nõudlus nende järele suurem kui võimalus pakkuda.

AstraZeneca vaktsiiniga on seis teisiti. Seni on Saksamaal lubatud seda vaktsiini kasutada ainult alla 65-aastastel inimestel. Seetõttu on paljud seda vaktsiini saama pidanud inimesed ka vaktsineerimisest loobunud.

Tüüringi tervishoiuminister Heike Werner teatas, et nemad annavad Tšehhile mitu tuhat AstraZeneca vaktsiinidoosi resevist, mille liidumaa tegi juhuks, kui vaktsiinide kohale toomisega peaksid tekkima tarneraskused.

Tšehhil on praegu kõige kõrgem nakatumsinäit Euroopa Liidus - viimase kahe nädala nakatumisnäitaja 100 000 elaniku kohta oli esmaspäeva hommikuse seisuga 1377.

10,7 miljoni elanikkonnaga Tšehhimaal on alates pandeemia algusest registreeritud 1,2 miljonit nakatumist, üle 20 000 inimese on koronaviiruse tõttu ka surnud. 

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: