Kaljulaid tahab Afganistani minekuks enda vaktsineerimist

President Kersti Kaljulaid.
President Kersti Kaljulaid. Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

President Kersti Kaljulaid plaanib aprillis külastada Afganistani ning soovib selleks enda ja delegatsiooni liikmete vaktsineerimist.

"Arvestades visiidi toimumise olulisust Eesti välis- ja julgeolekupoliitilisest seisukohast, palume teil erandkorras leida võimalus Vabariigi Presidendi ning teda antud visiidil saatva delegatsiooni (4-5 inimest) vaktsineerimiskuuri alustamiseks selliselt, et vaktsineerimine oleks lõpetatud märtsikuu lõpuks," kirjutas presidendi kantselei direktor Tiit Riisalo oma pöördumises sotsiaalministeeriumi terviseala asekantslerile Maris Jessele.

Riisalo selgitab kirjas, et kohapeal tegutseva NATO missiooni väejuhatuse covid-reeglite põhjal on visiidi korraldamine Kabuli praktiliselt teostatav vaid delegatsiooniga, mille liikmed on 14 päeva enne visiidi algust läbinud covid-vaktsineerimise. "Praeguse seisuga on visiidi toimumine plaanitud aprilli esimesse poolde," lisas Riisalo.

Presidendi visiidil Afganistani on kavas arutada nii Afganistani kui ka NATO missiooni juhtkonnaga olukorda piirkonnas ning Eesti kaitseväe missiooni võimalikku jätkamist, öedakse pöördumises.

Eestil on kaitseministeeriumi andmeil praegu NATO juhitava väljaõppe- ja nõustamismissiooni Resolute Support raames Afganistanis neljaliikmeline demineerimismeeskond, jalaväerühm koos toetuselemendiga, sõjaväepolitsei, tervisekeskuse meedikud ja staabiohvitser.

Afganistani on külastanud ka president Toomas Hendrik Ilvese, kes käis seal 2010. aasta oktoobris. Lisaks on Afganistani käinud korduvalt ka peaminister Andrus Ansip ning mitu Eesti kaitseministrit ja välisminister Urmas Paet.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: