Ministrid: USA seisab kindlalt oma Kaug-Ida liitlaste kõrval

Foto: SCANPIX/REUTERS/Eugene Hoshiko

USA seisab kindlalt oma Kaug-Ida liitlaste kõrval piirkonnas, kus inimõigused ja demokraatia on sattunud rünnaku alla, ütlesid kolmapäeval Lõuna-Korea pealinnas Soulis USA välisminister Antony Blinken ja kaitseminister Lloyd Austin.

Ministrite sõnul on tähtis kaitsta demokraatlikke väärtusi ajal, mil demokraatia kogu maailmas vähikäiku teeb, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Ministrite sõnul on väga oluline, et Kaug-Idas säiliks demokraatlike riikide liit järjest väljakutsuvamalt käituva Hiina ja Põhja-Korea vastu.

"Hiina kasutab sundi ja agressiooni, et süstemaatiliselt kahandada Hongkongi autonoomiat, maha suruda Taiwani demokraatiat, rikkuda inimõigusi Tiibetis ja esitada nõudmisi merealadele Lõuna-Hiina meres, mis on vastuolus rahvusvahelise õigusega," rääkis Blinken.

"Põhja-Korea autoritaarne režiim jätkab omaenda rahva süstemaatilist ja ulatuslikku kuritarvitamist. Me peame seisma inimeste kõrval, kes nõuavad oma põhiõigusi ja -vabadusi, ning nende vastu, kes selliseid inimesi taga kiusavad," lisas välisminister.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: